Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Chance liga mění formát, Rytíři by mohli odehrát první zápas už v sobotu

Neděle, 15. listopadu 2020 10:00

Hokejová extraliga už se svižným tempem rozeběhla, na nejvyšší úrovni se hraje i fotbal a v sobotu odstartoval také volejbal. Chance liga, ve které nastupují i kladenští Rytíři, ale dál stojí. I tady se ovšem začíná blýskat na lepší časy! Vedení Českého hokeje oznámilo změnu formátu ligy a hrát by se mohlo začít už příští sobotu.

Chance liga mění formát, Rytíři by mohli odehrát první zápas už v sobotu (Ilustrační foto: KL

Kladenští hokejisté odehráli poslední zápas 10. října ve Frýdku-Místku a od té doby čekají, kdy by se mohli vrátit do soutěžního kolotoče. Zatímco nejvyšší hokejová liga i další sporty už se opět rozeběhly, Chance liga dál stojí. Nyní to ale vypadá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy! Vedení Českého hokeje v pátek informovalo, že požádá o udělení výjimky pro pokračování druhé nejvyšší soutěže po 20. listopadu. Hrát by se tak opět mohlo už příští sobotu!

„Pořád je tam hodně aspektů, které se řeší mezi kluby, vedením soutěže, ministerstvem zdravotnictví a hygienou. Může se to ještě protáhnout, situace se mění každým dnem,“ vysvětluje tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Jedním z témat, o kterých se určitě mluví, je splnění přísných hygienických podmínek, které ministerstvo zdravotnictví nastavilo. Ve všech sportech musejí hráči pravidelně podstupovat testování na COVID-19, což je pro kluby významná finanční zátěž. „Je to finančně velmi náročné i pro extraligové kluby a i my jsme po finanční stránce limitovaní. Jeden z aspektů určitě bude, jak se k tomu postaví ostatní kluby. My hrát chceme, ale musíme mít proti komu hrát,“ říká Jůdl.

Už teď je ovšem jasné, že Chance liga se nebude hrát v původně naplánovaném formátu. Místo tříkolové základní části budou týmy hrát pouze dvakrát každý s každým. Kvůli výpadku už by se původní program odehrát nestihl. Následovat bude už podle původního plánu předkolo play off a samotné vyřazovací boje. Otázkou už jen zůstává, zdali se začne hned příští sobotu nebo třeba až později.

Rytíři se na restart ročníku každopádně pilně připravují. Do začátku listopadu dojížděli kvůli omezením na ledovou plochu pod širým nebem v Dobříši a nyní už se můžou opět plnohodnotně připravovat na domácím ČEZ stadionu. Chystají se tak na pokračování sezony, ve které si chtějí dokráčet pro postup do nejvyšší soutěže.

„A tým je jediné mužstvo, které může trénovat, protože mládež pořád trénovat nesmí. Abychom dohnali manko, které máme, tak se toho snažíme využívat naplno. Tréninky probíhají v nestandardním režimu. Nejdřív se chodí na led, pak se jde na video a poté se jde zase na led. Vedle cvičení se hrají modelové zápasy, aby měli hráči alespoň nějakou simulaci utkání. Máme i odpolední tréninky, takže hráči využívají ledovou plochu opravdu tak, jak jim fyzické síly dovolí,“ zakončuje mluvčí klubu.  

Autor: (fa)