Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Senior z Kladna naletěl podvodníkovi a přišel o své úspory

Sobota, 14. listopadu 2020 09:00

Příliš velká důvěra vložená v neznámého společníka na trhu s akciemi stála seniora z Kladna 4 850 euro. Po základní investici se nechal nachytat neznámým podvodníkem, který z něj vymámil údaje k platební kartě, již mu pak vyluxoval.

Senior z Kladna naletěl podvodníkovi a přišel o své úspory (Ilustrační foto: KL)

Osmdesátiletý senior své trable přišel nahlásit policii toto úterý. Řekl, že na internetu naletěl podvodníkovi, který zneužil jeho platební kartu.

„Oznamovatel si nejprve našel na internetu společnost, která obchoduje s akciemi. Do společnosti zainvestoval 250 Euro, přičemž ho následně kontaktovala jemu neznámá osoba, která ho přesvědčila, aby jí pro další investice poskytl údaje o své platební kartě, což muž učinil. Až později zjistil, že mu bylo z jeho účtu v době od 26. září do 3. října neoprávněně vybráno celkem 4 850 euro,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Policie České republiky opětovně varuje občany, aby nesdělovali cizím osobám své osobní údaje a neposílali finanční prostředky do neznámých firem a společností.

Autor: (red)