Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Volejbalisté se vrací na palubovku! První zápasy by měli odehrát už v sobotu

Pátek, 13. listopadu 2020 07:30

Ve čtvrtek padlo rozhodnutí a už o víkendu by měl alespoň do určité míry opět ožít kladenský sport! Volejbalová extraliga totiž dostala od ministerstva zdravotnictví výjimku a za dodržení přísných hygienických pravidel se může opět rozeběhnout. Kladenští orli by tak už v sobotu měli jít opět do akce.

(Ilustrační foto: KL)

„Dobrá zpráva pro fanoušky halových sportů – právě jsme obdrželi od ministerstva zdravotnictví souhlasné stanovisko k žádosti o výjimku pro mužské a ženské extraligy v basketbale a volejbale. Soutěže se mohou již zítra rozeběhnout,“ potěšil ve čtvrtek všechny sportovní fanoušky Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury.

Už v sobotu by tak měla po měsíční přestávce opět ožít volejbalová extraliga mužů, v níž nastupují také kladenští orli. Pořádání zápasů je ovšem podmíněno řadou přísných hygienických pravidel. Hrát se bude bez diváků, na chodu zápasu se smí podílet jen omezený počet osob a všechny se při vstupu do haly musí podrobit měření teploty a po celou dobu svého pobytu v hale musejí mít nasazenou ochranu dýchacích cest. Navrch ještě musí vyplnit prohlášení, že si nejsou vědomi, že by přišli do kontaktu s někým nakaženým.

Hráči a trenéři pak musí předložit negativní PCR testy na COVID-19, které nesmějí být starší než 48 hodin. „Je složité zajistit, aby se hrálo dvakrát během víkendu. Testy by musely být provedené v pátek večer, aby se mohlo hrát v sobotu i neděli. Není ale jisté, jestli by nám někdo do soboty zajistil výsledky,“ vysvětluje trenér Kladna Milan Fortuník. Toho těší, že alespoň hráči, kteří už nemoc prodělali, nemusí po dobu 90 dní testy podstupovat. „U nás se to několika hráčů týká,“ říká Fortuník.

Pro všechny extraligové celky ale představuje testování výraznou finanční zátěž, se kterou by klubům měl pomoci slíbený příspěvek od Národní sportovní agentury. „Je to pro nás finančně náročné. Určitě ale chceme hrát, takže se budeme snažit to dát všechno dohromady. My jako klub jsme kvůli covidu přišli asi o dva a půl milionu korun. Kdyby byla pomoc státu v maximální výši 750 tisíc, tak je určitě milá, ale ztráty budou daleko větší,“ prozradil kladenský trenér.

Orli teď každopádně nedočkavě vyhlížejí, kdy naskočí po dlouhé přestávce do zápasu. Pokud nedojde k nějaké zásadní změně, měli by hrát už v sobotu v Ústí nad Labem! „Příprava probíhá dobře. Všichni jsou do toho nažhavení a mají velikou chuť. Byli rádi, že se mohli vrátit do haly, a teď se snažíme intenzivně trénovat a pracovat. Na druhou stranou je vidět, že už je to několikáté přerušení přípravy, takže neočekávám, že by forma byla nějak oslnivá. Elán určitě nechybí, ale bude chvíli trvat, než se obnoví herní návyky,“ očekává před restartem soutěže Milan Fortuník.

Autor: (fa)