Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Rytíři dál zbrojí, k postupu do extraligy jim má pomoci společnost Kaufland

Čtvrtek, 12. listopadu 2020 07:00

Hokejový klub Rytíři Kladno uzavřel spolupráci se společností Kaufland, která se stala novým generálním partnerem kladenského hokeje. Nový partner by měl pomoci A týmu na cestě do extraligy, zároveň bude podporovat i kladenskou hokejovou mládež!

Foto: Rytíři Kladno

„Každá podpora klubu je důležitá a partnerství s předním obchodním řetězcem je pro nás velice významné. Generální partner nám může výrazně pomoci s postupem do extraligy,“ těší hrajícího majitele klubu Jaromíra Jágra, pro kterého je nové spojenectví také velkou motivací do budoucna. „Pokud postoupíme, Kaufland za námi bude stát minimálně čtyři roky,“ doplnil Jágr.

„Spolupráce s Rytíři je pro nás atraktivní v tom, že chceme pomoci tradičnímu hokejovému klubu k návratu mezi elitu. Víme, jaké úsilí vynakládá legendární Jágr a jeho tým pro to, aby se to povedlo. Jsme přesvědčeni, že Kladno by mělo patřit do extraligy,“ uvedl Oliver Gschwendtner, jednatel společnosti Kaufland Česká republika.

Rytíři tak získávají nového generálního partnera po dlouhých šesti letech. Od roku 2014 žádného neměli a vše se změnilo až letos na podzim. A Rytíři si pro partnerství vybrali v hokeji skutečně prověřenou značku. Kaufland totiž podporuje také českou reprezentaci mužů, žen, mládeže i para hokeje a je generálním partnerem projektu Pojď hrát hokej. Partnerství navíc uzavřel i s Tipsport extraligou. Nyní se tedy spojily cesty společnosti Kaufland a kladenského hokejového klubu a obchodní řetězec by se měl mimo jiné podílet i na některých aktivitách, které Rytíři výhledově připravují.

 „Nesmírně si podpory Kauflandu vážíme. O to víc, že nás tato silná společnost začala podporovat v současné nelehké době. Klub má k tomuto obchodnímu řetězci blízký vztah už delší dobu. Nejen kvůli projektům, na kterých se podílel Jaromír Jágr, ale třeba i díky pomoci, kterou poskytl klubový nadační fond Knights Foundation kladenské pobočce během první vlny pandemie koronaviru,“ připomněl tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl dodávku roušek, dezinfekcí a dresů pro zaměstnance Kauflandu.

Klub má jasný cil v podobě postupu do nejvyšší soutěže, dál se chce ale také zaměřovat na rozvoj svých akademických týmů a na vylepšování zázemí pro mládež, kde vyrůstají další hokejové hvězdy. I v tom by nové partnerství mělo pomoci, jelikož Kaufland se stal partnerem celého kladenského hokeje a podporovat bude i mládež Rytířů.

Autor: (fa)