Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

FOTO: Za Třebichovicemi vyrostlo nové stromořadí

Čtvrtek, 12. listopadu 2020 07:30

Obyvatelé obce Třebichovice během koronavirové pandemie nezahálejí a v uplynulých dnech se jali zvelebit blízké okolí vesnice. V lokalitě na Rovinách, která leží přibližně kilometr za vsí, v sobotu vysadili alej tvořenou 35 ovocnými stromy a 120 keři.

Za Třebichovicemi vyrostlo nové stromořadí (Foto: Jiří Skála)

Celá akce se pochopitelně řídila přísnými pravidly nastavenými kvůli pandemii koronaviru. Na sázení tak přicházeli obyvatelé podle přesně stanoveného časového harmonogramu. Zabránilo se tak tomu, aby se setkávalo více lidí, než je povoleno.

Třebichovičtí zapustili do země například třešně, švestky, hrušně, jabloně, ale i další dřeviny, které nespadají do kategorie ovocných stromů. Kořeny tak na Rovinách zapustil také třeba jedlý kaštan, jeřáby nebo oskeruše. Všechny dřeviny jsou chráněny bariérou proti okusu, aby se mohli ujmout a dělat radost i dalším generacím třebichovických obyvatel. Ti současní pro to budou dělat maximum. Například se postarají o zalévání dřevin vodou z nedaleké studny.

Jednotlivé stromy zakoupili přímo obyvatelé obce na popud Spolku Třebichovice, který společně s obcí akci vymyslel. U všech stromků i keřů naleznou procházející cedulky s názvem dřeviny a také se jménem dárce, který danou rostlinu zakoupil i zasadil.  I na výběru stromů se podíleli jednotliví obyvatelé. Sázet přišly celé rodiny, ale také jednotlivci nebo i členové ochotnického spolku Třebivadlo. Mezi obyvateli vsi nechyběla ani starostka Markéta Jehličková.

Autor: (fa)