Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Domov pro seniory bude díky speciálnímu nátěru stěn bezpečnější

Čtvrtek, 12. listopadu 2020 07:10

Z důvodu nastalé krizové situace se Rada města Kladna rozhodla v prostorách Domova pro seniory Kladno aplikovat fotokatalytický nátěr FN Nano. Speciální technologie nátěru využívá energii světla k účinnému čištění vzduchu. Za jeden milion korun bude v pěti fázích ošetřeno 2 493 metrů čtverečních ploch.

Domov pro seniory bude díky speciálnímu nátěru stěn bezpečnější (Foto: KL)

„Jednoznačně jsme se s kolegy shodli na rozpočtovém opatření, které nám umožní navýšit příspěvek domovu pro seniory. Můžeme tak co nejrychleji zajistit větší bezpečí všech klientů, kteří se řadí k nejohroženější skupině, a to nejen v souvislosti s novým typem koronaviru. Samočistící nátěr by měl pomoci i s ostatními viry, bakteriemi, ale například i s prachem či pylem,“ vysvětlil rozhodnutí rady Přemysl Mužík, náměstek primátora města Kladna.

Fotokatalytický nátěr FN Nano je velice účinný právě při rozkladu virů, bakterií, prachu, chemických látek a alergenů ve vzduchu. Neviditelná FN nano vrstva má navíc i mnohonásobně vyšší účinnost než běžné fotokatalytické nátěry. Samočistící nátěr je ekologický, povrch takto ošetřených stěn se aktivuje světelným zářením, při kterém dochází k fyzikálnímu procesu fotokatalýzy.

Ze všech ploch, které se nového nátěru dočkají, tvoří drtivou většinu přímo pokoje jednotlivých klientů. Ošetřeny budou ale i plochy rehabilitačních prostor či sesterny. V celkové ceně je zahrnuta kompletní služba, která obsahuje mimo jiné i jeden nátěr FN Primer silicate a FN Paint silicate a tři nátěry fotokatalytickým FN Nano.

„Pro zajištění co největšího komfortu jsou práce předběžně rozvržené tak, že se každé patro bude dělat natřikrát po dvou dnech. Tedy jedno patro bude hotové za šest dní. Samozřejmě se ještě finální harmonogram může trochu měnit v závislosti na zdravotním stavu klientů či personálu domova,“ dodal Mužík.

Zdroj: Město Kladno