Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno se zúčastní speciálního projektu pro zlepšení klimatu

Středa, 11. listopadu 2020 07:00

Kladno nezahálí a ve spolupráci s ČVUT chystá účast ve speciálním projektu, jehož cílem je zlepšení klimatu v ulicích. O podporu projektu žádá město Technologickou agenturu ČR. Výsledkem provedené analýzy by měla být úprava lokalit s nedostatkem zeleně, kde se obvykle nachází velké množství lidí.

Kladno se zúčastní speciálního projektu pro zlepšení klima (Foto: KL)

Součástí speciálního projektu by měla být analýza a rozmístění nejrůznějších prvků, které povedou ke zlepšení klimatu v ulicích. Jednat by se mělo například o použití rozprašovačů vody nebo zelených zdí. Tyto prvky by se měly využít zejména v oblastech s nedostatečnou zelení a zároveň velkou koncentrací osob jako například na pěší zóně v centru města či na náměstí.

Analýza povede k vyhodnocení důležitých ukazatelů, jako jsou teplota nebo množství oxidu uhličitého a polétavého prachu ve vzduchu. Senzory a meteostanice, které potřebná data naměří, může město získat v rámci projektu. Počítá se ale i se zapojením samotných obyvatel, kteří můžou upozornit na místa, kde jsou v létě vystaveni největším horkům.

Celková analýza by měla přinést důležité informace o teplotním klimatu ve městě, což bude mít vliv na další rozhodování o rozvoji města. Výsledkem by měla být pochopitelně i větší spokojenost Kladeňáků.

Pokud město Kladno s žádostí o podporu uspěje, měl by být projekt v dubnu příštího roku spuštěn a pokračovat by měl až do prosince roku 2023. Zdali byla žádost úspěšná, se zástupci města dozvědí v prvním čtvrtletí příštího roku.

Autor: (fa)