Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně se s vykradenými sklepy roztrhl pytel

Úterý, 10. listopadu 2020 07:10

S přicházející zimou se do domů stále častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. A v Kladně se s nimi, jak se zdá, roztrhl pytel. V rozdělovském sídlišti řádil zloděj a ze sklepa panelového domu odnesl věci pomalu za 30 tisícovek. Teď po něm pátrá policie a hrozí mu až osmiletý žalář.

V Kladně se s vykradenými sklepy roztrhl pytel (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté se v současné době zabývají dalším vykradením sklepní kóje, tentokrát v ulici Vítězslava Nezvala, zároveň poskytují několik užitečných rad, jak vloupáním předcházet.

„Neznámý pachatel vypáčil zámek u sklepní kóje a z ní odcizil dvoje lyže, dvoje lyžáky a vrtačku, čímž oznamovateli způsobil škodu na ve výši 27 tisíc. Poškozením vznikla škoda za 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je policisty prošetřován jako trestný čin krádeže a jelikož se zloděj skutku dopustil za nouzového stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Policejní rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno přivazovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: (red)