Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Letošní Noc divadel bude v Kladně on-line

Úterý, 10. listopadu 2020 07:20

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu už od roku 2008. Letos budou diváci do Divadla Lampion vpuštěni pouze virtuálně.Vzhledem k epidemiologickým opatřením proběhne letošní ročník Noci divadel online. Konkrétně se můžete těšit na přenos inscenace Stín kapradiny, který bude přístupný na facebookových stránkách divadla Lampion po dobu 24 hodin. Začátek vysílání je 21. listopadu v 18 hodin.

Záznam bude přístupný zdarma, přesto by bylo dobré, aby diváci v této nelehké době divadlo podpořili a zaslali libovolnou částku na transparentní účet, který najdete ZDE:

STÍN KAPRADINY

Mír lesa proťala vášeň dvou hrubých loveckých těl. Bělost květů jahodníku přebarvuje krev překvapené kořisti. Rudolf Aksamit a Václav Kala se shýbají nad srncem, pod prsty mají tělo zvířete, ještě teplé, ještě nádherně napjaté. Ale teď do toho z houští vyrazil hajný a křičí: „Stůj!“

Tohle jsou staré účty. Pytlácká radost se naráz v žilách zastavuje a náhlým přetlakem vyvěrá v lávu rudého vzteku. Už vyšlehl oheň msty, puška práskla… Už není cesty zpět. Les se uzavírá, stává se útočištěm i vězením, ohraničeným prostorem pro útěk před spravedlností. A před sebou samým.

Inscenace podle baladické novely Josefa Čapka o zločinu a trestu, jež v lidském řádu odjakživa stojí bok po boku. Určeno divákům od 13 let.

Autor: (red)