Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Domovy pro seniory v Unhošti a Novém Strašecí bojují s šířící se nákazou

Úterý, 10. listopadu 2020 07:00

Domovy seniorů na Kladensku omezily návštěvy, aby minimalizovaly riziko zavlečení a rozšíření nákazy covid-19. V některých zařízeních přesto počty nakažených stoupají, a to jak mezi klienty, tak v řadách personálu.

Na Kladensku přibývá v některých Domovech pro seniory nakažených (Foto: KL)

Podle zjištění Kladenských listů je nejkritičtější situace v domově v Unhošti, kde bylo ke konci minulého týdne ze 116 klientů nemocných už 86, přičemž čtyři klienti byli hospitalizováni. Z celkového počtu 62 pracovníků jich ulehlo 26. Vedení domova na svých webových stránkách vyzvalo dobrovolníky, aby pomohli a zapojili se do péče o klienty i dalších činností.

V domově pro seniory v Novém Strašecí je 123 klientů. S onemocněním se jich tam potýká 24 a pět jich bylo hospitalizováno. V pracovní neschopnosti setrvává zhruba třetina zaměstnanců domova z celkového počtu 84. Bez pomoci dobrovolníků a studentů se tam proto neobejdou. Do práce se zapojily středoškolačky z kladenské zdravotnické školy.

V kladenském domově pro seniory zatím vše zvládají na jedničku. Žije tam 125 klientů, o které se stará 90 zaměstnanců. Z nich jsou pouze tři v karanténě, jinak je celý domov bez nákazy.

Ani ve švermovském domově pro seniory si nestěžují na personální nedostatek. Žije tam 217 klientů, o které pečuje 107 zaměstnanců. Nemocných klientů je sedm, z toho dva jsou v nemocnici. Dalších pět je v izolaci na samostatných pokojích. Z řad zaměstnanců jsou nemocní pouze tři.

Ve Slaném a Žižicích je situace podobná. Tamní pečovatelé zatím vše zvládají. Ve Slaném mají v domově 50 klientů a v Žižicích 49. O všechny pečuje celkem 74 zaměstnanců. Ke konci minulého týdne tam měli pouze jednu zaměstnankyni v karanténě a jednu nakaženou klientku.

Autor: (red)