Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Finanční injekce pro kladenské sportovce: startuje program COVID-SPORT II

Pondělí, 9. listopadu 2020 07:50

Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu rozdá na podporu sportovních klubů v České republice 500 milionů korun. O finanční injekci můžou od čtvrtka požádat i kladenští hokejisté a volejbalisté, kteří mohou dostat až dva a čtvrt milionu, respektive 750 tisíc korun.

Finanční injekce pro kladenské sportovce: startuje program COVID-SPORT II (Ilustrační foto: KL)

„Ve spolupráci s NSA jsme připravili program pro sportovní odvětví, kde se v souvislosti s opatřeními rušila utkání a sportovní akce. V programu je alokováno 500 milionů korun a výše maximální dotace se liší dle úrovně soutěže a konkrétního sportu. NSA bude žádosti přijímat a hodnotit, MPO bude dotace vyplácet,“ vysvětlil vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

„Pro mnoho českých sportovních klubů znamenalo přerušení soutěží ohrožení jejich fungování. Dotace je určena pro pokrytí ztrát pro běžné fungování sportovních klubů, jako je například nájemné, startovné, cestovné, pojištění či testování a dezinfekce,“ doplnil předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Sportovní kluby mohou žádat o podporu od tohoto čtvrtka od 10 hodin až do pondělí 7. prosince. Žádosti se podávají elektronicky. Konkrétní částky pro jednotlivé kluby se budou lišit podle sportu a soutěže. Maximální výše podpory je 12 500 000 korun.

„Alokace pro sportovní kluby ligových soutěží v odvětví fotbalu, ledního hokeje, basketbalu, volejbalu a házené je stanovena ve výši 425 000 000 Kč. Druhá z aktivit se zaměří na zrušené akce v důsledku s vládních opatření, kde je připraveno 75 000 000 korun,“ vysvětlil náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU fondy Marian Piecha.

Část peněz tedy poputuje na podporu sportovních klubů ligových soutěží nejvyšší a druhé nejvyšší úrovně ve výše vyjmenovaných sportovních odvětvích. Zbytek bude sloužit jako náhrada za zrušené sportovní události.

O podporu tak můžou zažádat také hokejoví Rytíři Kladno a volejbaloví kladenští orli. Zatímco v nejvyšších fotbalových a hokejových soutěžích je maximální výše dotace stanovena na 12 500 000 korun, hokejisté z Chance ligy jsou limitováni částkou 2 250 000 korun. Volejbalisté pak mohou dostat maximálně 750 000 korun. Konkrétní výše dotace bude stanovena podle skutečných nákladů, které měly kluby v době zákazu pořádání sportovních akcí.

Autor: (fa)