Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Místo řidičského oprávnění předložil muž strážníkům záznam od policie

Středa, 4. listopadu 2020 07:50

Hned dvakrát v jednom dni zastavili mladíka cizí státní příslušnosti muži v uniformách. Poprvé to byli policisté, kteří ho po pozitivní dechové zkoušce na alkohol pozvali na služebnu, podruhé to byli strážníci, kteří muže zastavili jen o několik hodin později. U sebe měl mimo jiné čerstvě vytištěný dokument o podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Místo řidičského oprávnění předložil muž strážníkům záznam od Policie České republiky (Ilustrační foto: KL)

Jedna z hlídek strážníků při kontrolní činnosti v ulici Prokopa Holého v Kladně zaslechla smykující vozidlo. Do Dělnické ulice se náhle přiřítil automobil, který řidič smykem otočil do protisměru, těsně minul zaparkovaná auta a zůstal stát uprostřed silnice. Když spatřil strážníky, snažil se z místa ujet. S muži v uniformách se totiž už toho dne jednou potkal.

Hlídka ho ale zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Mladý muž předložil bulharský občanský průkaz, osvědčení o registraci vozidla a namísto řidičáku vytáhl vyrozumění Policie České republiky o podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ukázalo se, že jen před několika hodinami mladíka zastavila policie po provedení dechové zkoušky ho pozvala na služebnu.

Sotva z ní odešel, opět sedl za volant a v trochu jiných kulisách se stejný příběh opakoval. Tentokrát to byli strážníci, kteří ho vyzvali k provedení dechové zkoušky, jíž mu naměřili 0,98 promile alkoholu. Šofér tak opět putoval na služebnu Policie České republiky, s níž teď bude mít velké potíže.

Autor: (red)