Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Profesionální sportovci dostali zelenou: smějí trénovat i hrát

Středa, 4. listopadu 2020 07:40

Vláda v pondělí rozhodla o povolení startu profesionálních sportovních soutěží, které byly v důsledku pandemie koronaviru pozastaveny. Sportovci tak smějí opět začít trénovat ve vnitřních prostorách a brzy by se měly rozeběhnout i jednotlivé soutěže. Nejvyšší fotbalová liga snad už v pátek, hokejová extraliga pak v sobotu. Z kladenských mužstev by se mohli dočkat brzkého restartu hokejisté a volejbalisté.

Profesionální sportovci dostali zelenou: smějí trénovat i hrát (Foto: KL)

Soutěže budou moci pochopitelně běžet jen při dodržení přísných hygienických opatření. „Testování bude probíhat před každým zápasem, budou se muset dodržovat rozestupy a limitovaný počet lidí na zápasech,“ prozradil předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Na stadiony se tak dál nedostanou diváci, vstup bude povolen pouze hráčům, realizačním týmům a zástupcům médií. Lidé si užijí své oblíbené sporty alespoň prostřednictvím televizních přenosů. Češi tak napodobí většinu evropských zemí, kde se nejvyšší ligy s omezeními dosud hrály.

Další dobrou zprávou pro sportovní kluby je pak povolení tréninků ve vnitřních prostorech. Hokejisté toto omezení dosud řešili tak, že dojížděli na ledovou plochu do Dobříše, kde je kluziště pod širým nebem. Od středy už budou moci využívat domácí prostředí kladenského ČEZ stadionu. „Máme promořenost až 80 procent, takže příprava v uzavřených prostorech je pro jednotlivé týmy bezpečnější než jezdit někam ven, kde chtě nechtě přicházejí do kontaktu s dalšími lidmi. Otázkou zůstává, jak bude probíhat testování,“ řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Ten počítá, že v Tipsport extralize nebude problém splnit přísné hygienické podmínky, větší obavy už má ovšem u Chance ligy, ve které nastupují také kladenští Rytíři. Testování totiž není levnou záležitostí. „Jsme ochotni týmům materiálně i finančně pomoci,“ uvedl Král. Zároveň ovšem připustil, že v případě druhé nejvyšší soutěže by pravděpodobně muselo dojít ke zkrácení základní části oproti původnímu plánu. Týmy by se tak utkaly dvoukolově každý s každým a následovalo by play off. Tedy pokud vše půjde bez jakýchkoliv zádrhelů.

Už o tomto víkendu by se mohly opětovně rozeběhnout hokejová Tipsport extraliga a fotbalová Fortuna: Liga a Fotbalová národní liga. Ohledně hokejové Chance ligy ještě bude vedení Českého hokeje jednat s jednotlivými kluby. Po restartu největších sportů by pak mohlo postupně dojít také k obnovení nejvyšších lig basketbalu a volejbalu. Na lepší časy se tak začíná blýskat i kladenským volejbalistům, kteří stihli v extralize mužů odehrát čtyři duely.

Autor: (fa)