Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ředitel HZS Středočeského kraje jmenován generálem

Sobota, 31. října 2020 09:00

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu do hodnosti brigádního generála plk. Ing. Miloslava Svatoše a plk. Ing. Davida Kareše. Jmenovací dekrety převzali ve čtvrtek 29. října z rukou generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky generálporučíka Ing. Drahoslava Ryby.

Ředitel HZS Středočeského kraje jmenován generálem (Foto: HZS Středočeského kraje)

Miloslav Svatoš zastává od 1. října 2007 funkci ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Za 27 let svého působení u hasičů prošel několika funkcemi. Kromě toho, že významně přispěl k rozvoji sboru v rámci kraje, podílí se také na činnosti ve prospěch Hasičského záchranného sboru České republiky jako celku.

Svou autoritou a systémovým řízením přispívá ke stabilitě HZS Středočeského kraje, a to zejména v průběhu náročného období snížení finančního rámce ve mzdové oblasti, provozu a investic. Taktéž se zasadil o další růst sboru, mimo jiné o výstavbu nových stanic v Čáslavi a Milovicích.

Miloslav Svatoš taktéž velmi dbá na rozvoj spolupráce a nadstandardních vztahů s dobrovolnými hasiči a zasazuje se o užší spolupráci s dalšími subjekty v rámci integrovaného záchranného systému. Ve své funkci dosahuje vynikajících výsledků, které přispívají k prosazování dobrého jména Hasičského záchranného sboru České republiky, za což byl opakovaně oceněn.

David Kareš působí na pozici zástupce velitele Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky.

Brig. gen. Ing. Miloslav Svatoš (Foto: HZS Středočeského kraje)

Autor: Ladislav Holomčík