ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují

Pátek, 30. října 2020 07:30

Šéftrenéři mládeže kladenských Kanonýrů Martin Czeczinkar a Michal Skuhrovec popisují dosavadní zkušenosti s individuálním systémem tréninků #trenujchytre.

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují (Foto: Archiv Kanonýři Kladno)

Sportovní lockdown stále trvá a soudě podle posledních epidemiologických nařízení vlády i pokračujícího uzavření škol se možnost kolektivních tréninků zřejmě v nejbližší době nevrátí. Také proto se teď jeví jako klíčové a správné rozhodnutí rozjet systém individuálních tréninků, který Kanonýři spustili před týdnem. A zatím si ho šéftrenéři, kteří za startem projektu #trenujchytre stojí a zároveň zodpovídají, velmi pochvalují.

„Jsem moc rád, že se projekt povedlo zrealizovat v rychlém čase. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou tak, aby děti udržely pozornost po dobu 30 minut. I přes obrazovku jsem poznal, jak moc jim tréninky chyběly. Energie, kterou do tréninku investovaly, nám dělá radost a zároveň motivuje do další práce. A jsme rádi i za zpětnou vazbu, která se k nám dostala od rodičů, z nichž se někteří do přípravy i částečně zapojili,“ popisuje šéftrenér přípravek Michal Skuhrovec.

Zatímco úplně nejmladší Kanonýři pilují dovednosti pouze prostřednictvím on-line tréninků, jejich starší kolegové už kombinují tuto formu s off-line tréninkem, který probíhá prostřednictvím sportovní aplikace XPS Sidelinesports. Ten každé kategorii generuje speciální zdravotní i silové cviky a zároveň Jan Pechr (kondiční trenér) a Gabriela Pecáková (fyzioterapeutka) ukazují jejich správné provedení i poukazují na chyby. Podle statistik se do projektu zapojilo už 57 procent elévů, 70 procent mladších žáků a u dívčí složky (elévky, žákyně a dorostenky) je to už 72 procent všech členek. Pouze u volnočasové složky Kanonýrů je zatím zájem nižší (22 procent).

„S ohledem na probíhající podzimní prázdniny jsou to zatím velmi uspokojivá čísla, která mají potenciál růstu. Navíc v průběhu příštího týdne plánujeme obvolat členy, kteří se dosud do programu nezapojili. Rádi bychom s nimi chtěli vyladit případné technické problémy a představit jim hlavní přednosti tréninkového programu #trenujchytre,” říká Martin Czeczinkar, šéftrenér mládeže Kanonýrů.

I on má na unikátní tréninkový systém pozitivní ohlasy. Hráči i hráčky po tréninku dávali palce nahoru, rovněž ocenili, že po dlouhé době, byť jen skrz obrazovky, mohli vidět své kamarády a spoluhráče, navíc při rozvíjení individuální techniky s nimi ve virtuálním prostoru byli i Kanonýři z A-týmu. „Mohou tak od nich přijímat cenné rady a zkušenosti. To beru za velmi pozitivní, jelikož se dětem při tréninku dovedností málokdy poštěstí setkat s těmito hráči. Plánujeme je zapojit i k dalším skupinám,“ vypráví Czeczinkar.

Jde-li o potíže, pomáhali šéftrenéři rodičům a hráčům především s registracemi. U hráčů se objevily i limity v rychlosti připojení, což však nemohou Kanonýři přímo ovlivnit. „Vždy je k dispozici rodičům trenér na telefonu, který ale může pomoct dát mnohé věci do pořádku,“ říká Skuhrovec.

Šéftrenéři systém dál rozvíjejí. Znovu procházeli s odborníky celou skladbu cviků, kontrolovali, zda jsou vždy srozumitelně popsány a vysvětleny i nejmenším kategoriím U10 a U11. A rovněž jsou stále připraveni pomáhat rodičům i hráčům se zapojením do tréninku.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše