SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují

Pátek, 30. října 2020 07:30

Šéftrenéři mládeže kladenských Kanonýrů Martin Czeczinkar a Michal Skuhrovec popisují dosavadní zkušenosti s individuálním systémem tréninků #trenujchytre.

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují (Foto: Archiv Kanonýři Kladno)

Sportovní lockdown stále trvá a soudě podle posledních epidemiologických nařízení vlády i pokračujícího uzavření škol se možnost kolektivních tréninků zřejmě v nejbližší době nevrátí. Také proto se teď jeví jako klíčové a správné rozhodnutí rozjet systém individuálních tréninků, který Kanonýři spustili před týdnem. A zatím si ho šéftrenéři, kteří za startem projektu #trenujchytre stojí a zároveň zodpovídají, velmi pochvalují.

„Jsem moc rád, že se projekt povedlo zrealizovat v rychlém čase. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou tak, aby děti udržely pozornost po dobu 30 minut. I přes obrazovku jsem poznal, jak moc jim tréninky chyběly. Energie, kterou do tréninku investovaly, nám dělá radost a zároveň motivuje do další práce. A jsme rádi i za zpětnou vazbu, která se k nám dostala od rodičů, z nichž se někteří do přípravy i částečně zapojili,“ popisuje šéftrenér přípravek Michal Skuhrovec.

Zatímco úplně nejmladší Kanonýři pilují dovednosti pouze prostřednictvím on-line tréninků, jejich starší kolegové už kombinují tuto formu s off-line tréninkem, který probíhá prostřednictvím sportovní aplikace XPS Sidelinesports. Ten každé kategorii generuje speciální zdravotní i silové cviky a zároveň Jan Pechr (kondiční trenér) a Gabriela Pecáková (fyzioterapeutka) ukazují jejich správné provedení i poukazují na chyby. Podle statistik se do projektu zapojilo už 57 procent elévů, 70 procent mladších žáků a u dívčí složky (elévky, žákyně a dorostenky) je to už 72 procent všech členek. Pouze u volnočasové složky Kanonýrů je zatím zájem nižší (22 procent).

„S ohledem na probíhající podzimní prázdniny jsou to zatím velmi uspokojivá čísla, která mají potenciál růstu. Navíc v průběhu příštího týdne plánujeme obvolat členy, kteří se dosud do programu nezapojili. Rádi bychom s nimi chtěli vyladit případné technické problémy a představit jim hlavní přednosti tréninkového programu #trenujchytre,” říká Martin Czeczinkar, šéftrenér mládeže Kanonýrů.

I on má na unikátní tréninkový systém pozitivní ohlasy. Hráči i hráčky po tréninku dávali palce nahoru, rovněž ocenili, že po dlouhé době, byť jen skrz obrazovky, mohli vidět své kamarády a spoluhráče, navíc při rozvíjení individuální techniky s nimi ve virtuálním prostoru byli i Kanonýři z A-týmu. „Mohou tak od nich přijímat cenné rady a zkušenosti. To beru za velmi pozitivní, jelikož se dětem při tréninku dovedností málokdy poštěstí setkat s těmito hráči. Plánujeme je zapojit i k dalším skupinám,“ vypráví Czeczinkar.

Jde-li o potíže, pomáhali šéftrenéři rodičům a hráčům především s registracemi. U hráčů se objevily i limity v rychlosti připojení, což však nemohou Kanonýři přímo ovlivnit. „Vždy je k dispozici rodičům trenér na telefonu, který ale může pomoct dát mnohé věci do pořádku,“ říká Skuhrovec.

Šéftrenéři systém dál rozvíjejí. Znovu procházeli s odborníky celou skladbu cviků, kontrolovali, zda jsou vždy srozumitelně popsány a vysvětleny i nejmenším kategoriím U10 a U11. A rovněž jsou stále připraveni pomáhat rodičům i hráčům se zapojením do tréninku.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 2. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 3. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 4. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů

 5. zprávy

  Jeden Chroust nestačí. A tak Tomáše v Kanonýrech doplní i jeho bratr Tadeáš

 6. foto

  Most mezi centrem Kladna a Švermovem byl dnes oboustranně zprůjezdněn

 7. zprávy

  Kladenští strážníci pomohli invalidní ženě. Vypátrali i řidiče, který ujel od nehody

 8. zprávy

  Otevření mostu ke hřbitovu změní v Kladně autobusovou dopravu

 9. zprávy

  Hendikepovaný Ládík bude letos na Kladenských dvorcích, přijďte ho podpořit

 10. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 11. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 12. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 13. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 14. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 15. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu

 16. foto

  Náměstí Svobody se dočká rekonstrukce, investice bude 50 milionů

 17. zprávy

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

 18. zprávy

  Kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči, nově navázal spolupráci s projektem Euroklíč

 19. zprávy

  Kraj schválil další kotlíkové dotace, od června bude další výzva

 20. info z radnice

  Budova bývalého kina OKO by měla sloužit svému původnímu účelu