Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují

Pátek, 30. října 2020 07:30

Šéftrenéři mládeže kladenských Kanonýrů Martin Czeczinkar a Michal Skuhrovec popisují dosavadní zkušenosti s individuálním systémem tréninků #trenujchytre.

Kanonýři už týden trénují online, projekt si pochvalují (Foto: Archiv Kanonýři Kladno)

Sportovní lockdown stále trvá a soudě podle posledních epidemiologických nařízení vlády i pokračujícího uzavření škol se možnost kolektivních tréninků zřejmě v nejbližší době nevrátí. Také proto se teď jeví jako klíčové a správné rozhodnutí rozjet systém individuálních tréninků, který Kanonýři spustili před týdnem. A zatím si ho šéftrenéři, kteří za startem projektu #trenujchytre stojí a zároveň zodpovídají, velmi pochvalují.

„Jsem moc rád, že se projekt povedlo zrealizovat v rychlém čase. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou tak, aby děti udržely pozornost po dobu 30 minut. I přes obrazovku jsem poznal, jak moc jim tréninky chyběly. Energie, kterou do tréninku investovaly, nám dělá radost a zároveň motivuje do další práce. A jsme rádi i za zpětnou vazbu, která se k nám dostala od rodičů, z nichž se někteří do přípravy i částečně zapojili,“ popisuje šéftrenér přípravek Michal Skuhrovec.

Zatímco úplně nejmladší Kanonýři pilují dovednosti pouze prostřednictvím on-line tréninků, jejich starší kolegové už kombinují tuto formu s off-line tréninkem, který probíhá prostřednictvím sportovní aplikace XPS Sidelinesports. Ten každé kategorii generuje speciální zdravotní i silové cviky a zároveň Jan Pechr (kondiční trenér) a Gabriela Pecáková (fyzioterapeutka) ukazují jejich správné provedení i poukazují na chyby. Podle statistik se do projektu zapojilo už 57 procent elévů, 70 procent mladších žáků a u dívčí složky (elévky, žákyně a dorostenky) je to už 72 procent všech členek. Pouze u volnočasové složky Kanonýrů je zatím zájem nižší (22 procent).

„S ohledem na probíhající podzimní prázdniny jsou to zatím velmi uspokojivá čísla, která mají potenciál růstu. Navíc v průběhu příštího týdne plánujeme obvolat členy, kteří se dosud do programu nezapojili. Rádi bychom s nimi chtěli vyladit případné technické problémy a představit jim hlavní přednosti tréninkového programu #trenujchytre,” říká Martin Czeczinkar, šéftrenér mládeže Kanonýrů.

I on má na unikátní tréninkový systém pozitivní ohlasy. Hráči i hráčky po tréninku dávali palce nahoru, rovněž ocenili, že po dlouhé době, byť jen skrz obrazovky, mohli vidět své kamarády a spoluhráče, navíc při rozvíjení individuální techniky s nimi ve virtuálním prostoru byli i Kanonýři z A-týmu. „Mohou tak od nich přijímat cenné rady a zkušenosti. To beru za velmi pozitivní, jelikož se dětem při tréninku dovedností málokdy poštěstí setkat s těmito hráči. Plánujeme je zapojit i k dalším skupinám,“ vypráví Czeczinkar.

Jde-li o potíže, pomáhali šéftrenéři rodičům a hráčům především s registracemi. U hráčů se objevily i limity v rychlosti připojení, což však nemohou Kanonýři přímo ovlivnit. „Vždy je k dispozici rodičům trenér na telefonu, který ale může pomoct dát mnohé věci do pořádku,“ říká Skuhrovec.

Šéftrenéři systém dál rozvíjejí. Znovu procházeli s odborníky celou skladbu cviků, kontrolovali, zda jsou vždy srozumitelně popsány a vysvětleny i nejmenším kategoriím U10 a U11. A rovněž jsou stále připraveni pomáhat rodičům i hráčům se zapojením do tréninku.

Zdroj: Kanonýři Kladno