Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenský startup pomáhá v boji s koronavirem

Čtvrtek, 29. října 2020 07:50

Manželé Tomáš a Eva Velcovi z Kladna pomáhají díky svému startupu Steribox s.r.o. bojovat s koronavirem. Jejich dezinfekční box Regre určený domácnostem a široké veřejnosti zbavuje věci pomocí suché dezinfekce virů a bakterií.

Kladenský startup pomáhá v boji s koronavirem (Foto: Michaela Walawska)

Dezinfekční box Regre z kladenského startupu Steribox s.r.o. manželů Tomáše a Evy Velcových je další pomůckou, která napomáhá v boji s řádícím virem Covid-19. Box využívá jedinečný systém, který suchou dezinfekcí zbaví věci běžné potřeby virů a bakterií. Stačí box naplnit, uzavřít, spustit a po dvou minutách máte vydezinfikováno.

Manželé Velcovi z Kladna se pustili do nezištné pomoci během nouzového stavu na vícero frontách. Se svojí mateřskou firmou EVEL the packaging professional s.r.o. nejprve vyvinuli transportní obaly pro plicní ventilátory CorVent. Zároveň přišli i s nápadem dezinfekce oděvů a v červnu 2020 testovali v kladenské prodejně Takko největší dezinfekční box.

„V tu dobu jsme už měli myšlenku, jak i obyčejným lidem ušetřit čas, hektolitry chemikálií i kubíky vody a vznikl Regre box pro domácnosti.,” vysvětluje Tomáš Velc vznik šikovné pomůcky do domácnosti.

V každém Regre boxu jsou použity výlučně trubice Signify, jejichž účinek ověřila Bostonská univerzita. Germicidní trubice vydávající UV-C záření se tradičně používají pro likvidaci bakterií a virů v lékařských zařízeních, v čekárnách a podobně. Likvidují 99,9999 % viru SARS-CoV-2, zářením o délce 25 sekund s energií 22 mJ/cm2.

„Princip a účinky UV-C záření jsou známy již dlouho. Použití mimo medicínské a laboratorní prostředí zatím ale není rozšířené. To může změnit čerstvé vědecké potvrzení jeho spolehlivého ničivého účinku na nový koronavirus. Krátká expozice dezinfikované předměty nijak nepoškodí. Na rozdíl od tekuté dezinfekce na povrchu předmětů nezanechává zbytkové chemikálie. Regre box je dostupnou variantou, přitom pracuje na stejném principu jako původně představený největší dezinfekční box.” popisuje Tomáš Velc.

Více informací naleznete ZDE:

Autor: (fa)