Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Počet hospitalizovaných roste, ve Slaném otevřeli druhé Covid oddělení

Čtvrtek, 29. října 2020 07:30

Podle očekávání čelí Nemocnice Slaný v posledních dnech výraznému nárůstu počtu hospitalizovaných s nemocí Covid-19. V pondělí tak došlo k otevření už druhého oddělení pro pacienty s koronavirem.

Počet hospitalizovaných roste, ve Slaném otevřeli druhé Covid oddělení (Foto: KL)

Po celé republice stoupá počet hospitalizovaných s nemocí Covid-19 a výjimkou není ani Slaný. Místní nemocnice zažívá v těchto dnech výrazný nárůst počtu hospitalizovaných pacientů, z nichž řada patří mezi nejtěžší případy. V pondělí proto bylo otevřeno oddělení Covid 2 v prostorách dosavadní ortopedie a chirurgické jednotky intenzivní péče. Stalo se tak doslova na poslední chvíli, jelikož ve stejné době došlo k vyčerpání lůžkové kapacity oddělení Covid 1, jež se nachází na interně A a na oddělení anesteziologie a resuscitace (ARO).

„Rychlost, s jakou bylo oddělení Covid 2 zprovozněno, je zásluhou mnoha skvělých lidí v naší nemocnici. Velké díky patří řemeslníkům, kteří celý víkend budovali infekční filtry, personálu ortopedie a chirurgické JIP, který bez váhání akceptoval úkol začít pracovat na infekčním oddělení, mladým lékařům z ortopedie, chirurgie a gynekologie, kteří se ochotně zapojili do covidové péče, a samozřejmě kmenovým lékařům a sestrám z Covid týmu, kteří nový personál zaškolili a vedou,“ uvedl ředitel nemocnice Štěpán Votoček, který ocenil, že lékaři dali svá oddělení k dispozici.

Ředitel pochopitelně poděkoval také všem ostatním lékařům, kteří v této nelehké době udržují standardní chod nemocnice a starají se o necovidové pacienty. „Děkuji hlavní sestře Vlastě Fialové za nasazení a výdrž, se kterými to všechno zvládá, děkuji pracovníkům odběrového centra, kteří denně odebírají stovky příchozích. Děkuji těm, kteří se vrátili do práce, sotva se zotavili z nemoci. Děkuji veřejnosti za morální podporu. Před námi jsou týdny, kdy se utkáme s něčím, co jsme dosud nepoznali. Čeká nás nejistota, únava a vysílení,“ doplnil své poděkování Votoček, který zároveň apeluje na vzájemnou solidaritu. Ta bude v těchto dnech, kdy koronavirus po celém světě bují a lékaři mají plné ruce práce, potřeba nejvíce.

Autor: (fa)