Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Nové parkoviště před kladenským kulturákem už slouží motoristům

Středa, 28. října 2020 09:00

Práce na nových parkovacích místech v blízkosti kulturního domu v Kladně na Sítné začaly v pondělí 24. srpna. Rekonstrukce měla původně trvat tři měsíce, stavební firma ovšem realizaci zvládla dřív, a proto už dnes plocha slouží motoristům. Zapotřebí je dodělat jen drobné úpravy. 

Nové parkoviště před kladenským kulturákem už slouží motoristům (Foto: KL)

Práce probíhaly ve fázích a v lokalitě byla po dobu rekonstrukce zachována maximální možnost parkování. Proto se nejprve začala budovat nová parkovací místa, kterých přibylo hned šestatřicet. Původní parkoviště bylo dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Proto bylo nutné počítat i s jeho rekonstrukcí. Nejdříve bylo nutno zjistit stav a trasy inženýrských sítí. Poté byl odstraněn asfaltový povrch a postupně nahrazen vsakovací dlažbou, aby se zabránilo odtoku dešťové vody.

Společně s parkovištěm byly udělány také nové chodníky, které respektují potřeby osob se sníženou pohyblivostí. Celé parkoviště je řešeno bezbariérově včetně navazujících chodníků. Řidiči si také budou muset zvyknout na změnu v podobě jednosměrné jízdy.

Nově vzniklé parkování v Kladně na Sítné nyní disponuje celkem 93 místy ke stání automobilů, z toho jich je pět označeno pro hendikepované. V lokalitě bylo vysazeno okolo 20 nových stromů. Celkové náklady na zrod nového parkoviště byly necelých osm milionů korun.

Autor: (mv)