Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

VIDEO: Policie sklízela ve Stochově úrodu marihuany

Úterý, 27. října 2020 07:30

I o náhodě je někdy policejní práce. Minulou sobotu prováděli uniformovaní muži ve Stochově běžné dopravní kontroly, když najednou ucítili závan marihuany. Proto se vydali po stopě a odhalili nelegální pěstírnu konopí.Minulou sobotu prováděli v odpoledních hodinách dopravní policisté dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ve Stochově. Během standardní kontroly, když byli mimo služební vozidlo, ucítili silný zápach marihuany. „Jelikož byl odér podezřele silný, vydali se policisté po ukončení kontroly zastaveného vozidla pátrat, odkud pochází. Prošli celou ulici, kde byla marihuana nejvíce cítit, a po chvíli našli u jednoho z domů ve Švermově ulici otevřené střešní okno, ze kterého se vinul zmiňovaný pach,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Policisty při obchůzce spatřil majitel nemovitosti, který ihned zavřel okno, ale hlídka se nedala odradit. Zazvonila na zvonek a po chvíli přišel k brance muž s rouškou. Řekl, že je covid-19 pozitivní, ale potvrdil domněnku policistů, že se v domě nachází marihuana. Za dodržení všech bezpečnostních opatření byl čtyřiašedesátiletý muž, který měl v podkroví rostliny určené k sušení, ztotožněn. Pak se ukázalo, že za domem rostlo ve skleníku dalších sedm rostlin velkého vzrůstu,“ dodala mluvčí Nováková.

Na místo byli přivoláni kriminalisté, kteří si případ převzali. Rostliny byly převezeny technikem k odborné expertíze. Muži důchodového věku nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, protože je podezřelý z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Autor: (red)