Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kanonýr Stůj po operaci už odložil berle a v lednu by chtěl zase pomáhat na hřišti

Úterý, 27. října 2020 07:20

Matěj Stůj je měsíc po operaci kolene a plánuje, že by se koncem roku mohl vrátit k plnému tréninku i zápasům.

Kanonýr Stůj po operaci už odložil berle a v lednu by chtěl zase pomáhat na hřišti (Foto:Archiv Kanonýři Kladno)

Obránce Matěj Stůj je po operaci kolene, a tak se teď měsíc opíral o hole ortopedické. Na lavičce tak nebyl jako hráč, ale pouze jako podporovatel svých parťáků. „Proti Bohemce to bylo fajn, protože jsem po skoro po dvou týdnech od operace už chtěl vypadnout z domu. Ale stát dvě a půl hodiny na nohou byl docela mazec. V Karlových Varech už jsem trpěl a byl naštvaný. Měl jsem chuť naskočit, změnit tempo i styl hry,“ vypráví brzy dvacetiletý obránce.

Trable s kolenem u něj začaly před čtyřmi měsíci. Zpočátku byla bolest občasná, tak trochu jako na houpačce. Později už ale koleno bolelo víc a víc, on v posilovně raději přestal cvičit na nohy a do tréninků i zápasů si bral ortézu.

Vyšetření následně odhalilo, že má posunutou čéšku a velmi uznávaný ortoped Vladislav Hospodár mu dal na výběr: buď operovat hned, nebo se do zákroku pustit po sezoně. „Já chtěl jít na operaci už teď, protože bych se akorát trápil. Navíc bych v play off nebyl pro tým tak platný, jak bych mohl být. Nemusel bych mu prospět, což jsem nechtěl. Takže raději nebudu do konce roku hrát, ale na důležitou část sezony se stihnu připravit.“

A tak šel 29. září „pod kudlu“. První dva týdny po operaci doma trpěl, koleno měl nateklé, musel ho často ledovat. „Plazil jsem se. Mohl jsem sice na nohu došlápnout, ale nemohl jsme na ni přenést žádnou váhu. Byl jsem i v kontaktu s naší Gábinou (fyzioterapeutkou Pecákovou), která mi doporučila léky na lepší rekonvalescenci. Zároveň si na nohu svítím červeným světlem, které pomáhá urychlit hojení. Má to hřejivý účinek, takže tkáň, kterou mi při operaci docela dost rozřezali, se dříve vrátí do normálního stavu,“ popisuje Stůj, který ve čtvrtek už odložil berle a zkouší koleno zatěžovat bez nich.

Nadcházejí čtvrtek, přesně měsíc po zákroku, jde na kontrolu, a pokud lékaři svolí, chce začít s rehabilitací a postupným posilováním. Na úplný návrat nespěchá. Domluvil se i s koučem Pazderou, že dostane čas na úplné zotavení.

„V prosinci bych mohl naskočit do plnohodnotného tréninku a v lednu bych už měl být v plné síle a jít do zápasu. Koleno hodně ochablo,“ ví Stůj.

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré, a tak rázný obránce Kanonýrů může alespoň těšit, že kvůli současnému sportovnímu lockdownu nepřichází o zápasy. „Doma jsme se smáli, že jsem si naplánoval operaci dobře. Jsem rád, že neztrácím starty, protože nás čeká důležitá a těžká sezona, a já chci týmu pomoct. Chci naskočit a přidat kus síly. Jen mě štve, že je zavřené všechno. Chtěl jsem chodit do posilovny, makat na vršku těla. Musím si to nahradit doma, ale to nemá takový účinek, jako kdybych byl pod přímým dohledem Honzy Pechra.“

Zdroj: Kanonýři Kladno