Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci zvyšují dohled na místech posledního odpočinku

Úterý, 27. října 2020 07:40

Několik dnů před „dušičkami“ vyrazili na kladenské hřbitovy strážníci. V době zvýšeného pohybu osob v místech posledního odpočinku mají kontroly především odradit potenciální zloděje nebo vandaly. Letos s dohledem pomůže i mobilní kamerový bod.

Kladenští strážníci zvyšují dohled na místech posledního odpočinku (Foto: MP Kladno)

Kladenští strážníci očekávají největší nápor tradičně na centrálním kladenském hřbitově, kam míří nejvíce návštěvníků. Průběžně ale budou kontrolovat všechny hřbitovy, kde se zaměří jak na pořádek uvnitř, tak zejména na zaparkovaná vozidla, kde lidé mnohdy ponechávají cennosti a případným zlodějům tak ulehčují práci.

„Jako každý rok, tak také letos, se hlídky strážníků více zaměří na místa posledního odpočinku. V tomto období se návštěvnost hřbitovů zvyšuje a odložené osobní věci, výzdoba hrobů a v nemalé míře také zaparkovaná vozidla přitahují různé nenechavce,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

„Při dohledu na pořádek a bezpečnost návštěvníků pak letos strážníkům pomůže mobilní kamera. Ta byla minulý týden umístěna ke hlavnímu kladenskému hřbitovu. Díky ní mohou strážníci monitorovat a rychle reagovat na situaci na parkovišti a také u hlavního vstupu na místo posledního odpočinku,“ dodala mluvčí Purkytová.

Autor: (mv)