ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladnem se řítil nebezpečný řidič, zastavili ho až strážníci

Úterý, 27. října 2020 07:10

Konec páteční denní směny kladenských strážníků se podobal akčnímu filmu. Operační důstojník Policie České republiky požádal strážníky o prověření oznámení, že městem projíždí šílenec v bílé škodovce bez registračních značek a ohrožuje ostatní účastníky provozu.

Kladnem se řítil nebezpečný řidič, zastavili ho až strážníci (Ilustrační foto: KL)

Do pátrání po vozidle se ihned zapojil operátor městského kamerového systému. Hledané vozidlo nelezl ve chvíli, kdy projíždělo křižovatkou ulic Vodárenská a J. Kociána na červenou. Na křižovatce Petra Bezruče a Cyrila Boudy předjel stojící vozidla a opět na červenou prolétl křižovatkou. Na křižovatce ulic E. Beneše a Kleinerova jenom zázrakem nezpůsobil dopravní nehodu. Opět nerespektoval značení a v posledním okamžiku se vyhnul projíždějícímu vozidlu. Jeho šílená jízda pak pokračovala do ulice Zádušní. Zde mu ale naproti již jela hlídka strážníků a služebním vozem mu zatarasila cestu.

Hlídka okamžitě vyběhla z auta a za pomoci hrozby služební zbraní muže vyzvala, aby opustil vozidlo. Ten ale výzvě nechtěl vyhovět. Protože na nedalekém dětském hřišti byli rodiče s dětmi a celý zákrok sledovali, strážníci zbraně uložili zpět do pouzder a za pomoci teleskopického obušku chtěli rozbít okénko. To však řidič začal stahovat a hlídce neustále opakoval, že má strach. Jeden ze strážníků využil staženého okénka, sáhl dovnitř a otevřel dveře. Muž skončil na zemi v poutech. Na výzvu k prokázání totožnosti řidič hlídce odpověděl, že má doklady položené na předním sedadle ve vozidle. Strážník tedy otevřel dveře na straně spolujezdce a nalezl jednak mužův cestovní pas a jednak dlouhou střelnou zbraň.

Na místo se dostavily hlídky Policie České republiky, které si celý případ převzaly k dalšímu šetření. Policisté provedli u muže test na drogy s pozitivním výsledkem. Také se ukázalo, že má řidič vysloven zákaz řízení. Čelí tak podezření ze spáchání hned několika trestných činů.

Policie České republiky vyzývá občany, které muž svou jízdou po městě ohrozil, aby se přihlásili na Obvodním oddělení Policie České republiky Kladno-město k doplnění svědeckých výpovědí.

Autor: Alena Purkytová