ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Ve Slaném byly dokončeny další investiční akce

Pondělí, 26. října 2020 07:30

S přicházejícím podzimem bylo ve Slaném dokončeno hned několik investičních akcí – modernizace výtahu ve slánské nemocnici, oprava komunikace u hvězdicové kotelny a rekonstrukce vnější hřbitovní zdi. Na dalších zakázkách práce úspěšně pokračují.

Ve Slaném byly dokončeny další investiční akce (Ilustrační foto: KL)

Modernizace zastaralého výtahu ve slánské nemocnici začala letos v březnu. Včasnému dokončení však zamezila pandemie. Práce byly znovu obnoveny po ukončení prvního nouzového stavu. Projekt byl navržen tak, aby splňoval veškerá bezpečnostní i účelová kritéria. Nyní má výtah zvětšenou kabinu, do které se vejdou moderní zdravotní lůžka i s pacientem. Přestavbou výtahu pak došlo i ke zřízení nového bezbariérového vstupu. „Součástí bylo i zachování přístupu do výtahu z venkovního prostředí, což je pro bezbariérový pohyb lůžek s pacienty velmi žádoucí,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí sánské radnice Markéta Růtová. 

„Modernizace výtahu v objektu C přinesla zejména bezbariérový pohyb moderních zdravotních lůžek s pacienty, což je velmi žádoucí. Investice za téměř 4,4 milionů korun byla financována z rozpočtu města,“ upřesnil slánský starosta Martin Hrabánek.

Ve Slaném nechalo město zrekonstruovat jednu z místních komunikací, která se nachází na konci Všehlušické ulice v okolí hvězdicové kotelny. Obnova spočívala v odfrézování spodních vrstev, úpravě podkladu a položení nového povrchu z asfaltu. Součástí revitalizace bylo i osazení sloupků znemožňující průjezdu automobilů v bezprostřední blízkosti kotelny, avšak s ohledem na to, aby nepřekážely v pohybu cyklistům ani chodcům. Práce zahrnovaly také výměnu poklopů a vpustí. Dále došlo k opravě části opěrné zdi a bylo provedeno vodorovné značení komunikace. „Z rozpočtu města byla na tuto akci uvolněna částka 1 273 000 korun,“ vyčíslil starosta Hrabánek. 

Menší investiční akci představovala oprava narušené omítky venkovní strany hřbitovní zdi. V té bylo za autobusovou zastávkou částečně vypadané zdivo. Za rekonstrukci 63 metrů zdi zaplatilo město 131 tisíc korun.

Aktuálně se ve Slaném pracuje ještě na první etapě zvětšení parkoviště ve Vítězné ulici. S parkováním se zároveň dělá nový chodník podél místní školky a její oplocení. Do projektu se vešlo i osazení novým veřejným osvětlením a rekonstrukce se dočká také stávající asfaltová vozovka.

Práce pokračují i na křižovatce u železničního mostu v ulici Dukelských hrdinů. Tam město dělá nový přechod pro chodce, osvětlení, chodníky, zálivy pro autobusy a zastřešené autobusové zastávky pro cestující. Finišuje se také na obnově kanalizací a vodovodů, které jsou v majetku města.

Ve slánské nemocnici nyní probíhají stavební úpravy ploch a kanalizace před objekty A, B a vjezdu do areálu nemocnice. „Bude rozšířen vjezd do nemocnice, aby mohl vzniknout chodník ze zámkové dlažby. Ten bude navazovat na chodník venkovní a povede dále podél objektů A a B. Současně bude vybudováno 43 nových parkovacích stání. Před těmito úpravami proběhne výměna kanalizačního potrubí. Celý prostor bude finálně osazen novým veřejným osvětlením a dojde i na výsadbu nových stromů, jako náhrada za pokácené v prostoru stavby. K předpokládanému dokončení prací dojde na přelomu ledna a února 2021. Celkové náklady stavby jsou přibližně osm milionů korun včetně daně,“ řekla Markéta Růtová.

Autor: (mv) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše