Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Rytíři trénují pod širým nebem v Dobříši

Pondělí, 26. října 2020 07:20

Kladenští hokejisté se vrátili na ledovou plochu! Netrénují ovšem na domácím ČEZ stadionu, ale dojíždějí do Dobříše, kde se mohou připravovat pod otevřeným nebem. V souladu s vládními omezeními se tak Rytíři chystají na pokračování sezony.

Rytíři trénují pod širým nebem v Dobříši (Foto: Archiv Rytířů Kladno)

Dobříš si s hokejem spojovali v minulosti asi jen největší hokejoví fajnšmekři. Od minulého týdne se ale toto město stalo doslova metropolí ledního hokeje! Právě sem se totiž sjíždí řada profesionálních týmů, aby se mohla na ledě připravovat na pokračování sezony. Tréninky v otevřených halách jsou totiž z nařízení vlády zakázány i pro profesionální mužstva.

V Dobříši se tak již představily celky Sparty, Plzně, Mladé Boleslavi, Slavie nebo právě Kladna! Rytíři pod širým nebem poprvé trénovali ve středu, kdy vyjeli na led nezvykle až ve 20 hodin. Vedle měsíce jim tak ledovou plochu ozařovalo ještě připravené osvětlení.

„Kluci nejsou spokojeni s kvalitou ledu, ale pro nás gólmany to není špatné. A nemyslím to ironicky, mně to opravdu nevadí,“ komentoval pro klubový web brankář Andrej Košarišťan. Ten poprvé nastoupil v nové výstroji, na jejíž dodání dlouho čekal.

„Jsme rádi, že jsme se po delší době dostali zase na led, i když jsme nečekali, že ta ledová plocha tady nebude úplně ideální. Velmi nás překvapilo, že nám to tu hodně přeskakovalo hokejky, ale musíme si na to zvyknout. Je možné, že tady budeme trénovat i několik týdnů podle situace,“ doplnil benjamínek týmu, útočník Matyáš Šapovaliv.

Rytíři putovali na nejbližší odkrytou ledovou plochu z Kladna přibližně padesát minut. Jelikož se kvůli aktuálním opatřením nemůžou využívat ani šatny, museli se hráči převléknout do výstrojí přímo na střídačce a v okolí hrací plochy.

Pak už ale mohli jít Rytíři na věc! Pod otevřeným nebem si užili pořádnou zimu, od pusy jim šla pára a na ledě se tvořily slušné nánosy sněhu. Kladeňáci ale ocenili hlavně to, že se vůbec mohli na led opět vrátit. „I když ty podmínky tady v Dobříši jsou značně jiné než na stadionu, může nám to pomoci. Je to určitě lepší než trénování na suchu,“ zakončil Šapovaliv.

Kdy se Chance liga, ve které Rytíři nastupují, opět rozeběhne, zatím není jasné. Hokejisté Kladna se zatím dál budou připravovat alespoň v Dobříši, která momentálně čelí obrovskému náporu ze strany hokejových klubů. Ledová plocha tak je v permanenci prakticky celý den! Rytíři si tak už vyzkoušeli trénink večer za tmy i ráno za východu slunce. Až se ročník opětovně rozeběhne, může být ale i tato zkušenost pro Kladno velikou výhodou!

Autor: (fa)