Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policie provádí pravidelné preventivní kontroly na pietních místech Kladenska

Pondělí, 26. října 2020 07:10

Období, ve kterém pozůstalí vzpomínají na své drahé zesnulé, často a rádi zneužívají nenechavci, kteří se na hřbitovy chodí obohatit. Tyto lidské hyeny kradou vše od svíček přes vázané květiny až po části náhrobků. Proto policisté na Kladensku v nadcházejících dnech opakovaně provádí kontroly hřbitovů, aby činnost kriminálních živlů eliminovali.

Policie provádí pravidelné preventivní kontroly na pietních místech Kladenska (Ilustrační foto: PČR)

V rámci preventivní akce policisté poskytují informace návštěvníkům hřbitovů přímo na místě a rozdávají letáky s preventivní tematikou.

„V rámci této kontrolní činnosti policisté vždy zkontrolují několik desítek hřbitovů, a to nejen v denních hodinách, ale také v nočním čase a na některých hřbitovech i opakovaně. Policisté monitorují pietní místa nejen v předdušičkovém období, ale i po dni Památky zesnulých, kdy je na většinu hrobů umístěna květinová výzdoba, ale i další okrasné předměty,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté také lidem doporučují, aby si hroby vyfotografovali a vlastnili tak dokumentaci pro případ, kdyby jim byly z hrobu zcizeny nějaké předměty. Kromě svícnů, květin a věnců se zloději dost často zaměřují na části funerální architektury, jako jsou například části hrobek a náhrobků nebo okrasné kovové předměty či sošky.

„Také upozorňujeme občany, aby na těchto pietních místech, a především ve dnech před Památkou zesnulých, kdy je zvýšený počet návštěvnosti, neopomínali věci ve svých vozidlech, neboť zloděj umí využít každou chvilku nepozornosti,“ dodala Šteinerová.

Autor: (red)