Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Až na výjimky se v Kladně dodržují vládní nařízení

Pondělí, 26. října 2020 07:40

V Kladně městská policie denně dohlíží na pořádek a bezpečnost. Zároveň kontroluje dodržování vládou nařízených opatření proti šíření koronaviru. Podle mluvčí strážníků jsou Kladeňáci až na výjimky disciplinovaní.

Až na výjimky se v Kladně dodržují vládní nařízení (Ilustrační foto: KL)

Strážníci městské policie denně vyráží do ulic, aby dohlíželi na bezpečnost občanů. S vládními nařízeními pak kontrolují, jestli obyvatelé Kladna dodržují všechna nastavená pravidla. Například na jedné z autobusových zastávek viděli muže, který neměl nasazenou ústenku a oddával se kuřáckému opojení. Muž tak porušil nejen vládní nařízení, ale i protikuřácký zákon. Na zastávkách totiž platí zákaz kouření už déle než tři roky. Za své dva hříchy proto vyfasoval dotyčný na místě pokutu.

Strážníci kontrolují i nákupní centra. V jednom z nich se potkali s rebelem, který zakrytí dýchacích cest absolutně odmítal. Upozornění, že se musí vládními nařízeními řídit, delikvent nebral nikterak vážně a výzvám se vzpouzel. Strážníkům proto došla trpělivost a dali mu pokutu.

Jinak je ale dodržování vládních nařízení podle strážníku v Kladně uspokojující. Lidé se snaží řídit veškerými opatřeními, která vedou k minimalizaci rizika šíření nákazy.

Autor: (red)