Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenské nemocnici znovu otevřeli COVID oddělení

Pátek, 23. října 2020 07:10

Vzhledem k epidemiologické situaci se Oblastní nemocnice Kladno vrátila k jarní verzi a znovu otevřela COVID oddělení v celé samostatné budově M, kde se za normálních okolností nachází oddělení rehabilitace a chirurgie.

V kladenské nemocnici znovu otevřeli COVID oddělení (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Nově zřízené covid oddělení je od čtvrtka 22. října plně v provozu a přesouvá se sem veškerá péče o pacienty s onemocněním COVID-19 včetně infekční ambulance. Pro pacienty je tu k dispozici 64 lůžek v pavilonu M a dalších osm lůžek na ARO v budově CAM. Lůžka intenzivní péče plánuje nemocnice ještě navýšit,“ řekla mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

„V nemocnici jsme museli omezit operativu zhruba o 60 procent. Pacienty o odkladu operací informujeme telefonicky. Nový termín pacienti zatím nedostanou. Vše záleží na vývoji epidemiologické situace. V současné době vypomáhají v naší nemocnici jako dobrovolníci studenti ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno. Mediky vedeme zatím jen v evidenci,“ uzavřela mluvčí Plačková.

V současné době je v Oblastní nemocnici Kladno hospitalizovaných 16 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza koronavirem a šest pacientů čeká v rámci hospitalizace na výsledek testů.

Autor: (red)