Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

I v Kladně se včera uzavřely všechny knihovny

Pátek, 23. října 2020 07:40

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky je od čtvrtka 22. října zásadně omezen maloobchod, služby, činnost úřadů i volný pohyb obyvatel s výjimkou cesty do zaměstnání, cesty za rodinou, nákupu základních životních potřeb, cesty do zdravotnických zařízení a na veřejně přístupných místech se budou moci společně pohybovat jen dvě osoby. S tím je spojeno i uzavření knihoven.

I v Kladně se včera uzavřely všechny knihovny (Foto: KL)

Středočeská vědecká knihovna a Městská knihovna Kladno včetně půjčovny ve Švermově a Rozdělově, mají od čtvrtka 22. října zastavený výpůjční provoz, a to až do odvolání.

Výpůjční doba všech vypůjčených dokumentů, se automaticky prodlužuje po dobu zavření knihoven. V případě Středočeské vědecké knihovny je návrat knih do biblioboxu před vchodem možný 24 hodin denně.

Vrácené výpůjčky budou uloženy na 2-4 dny do karantény, kde budou dezinfikovány ozónem a teprve poté zařazeny zpět do fondu. Všechny on-line služby jsou i nadále dostupné.

„Dobu zavřené knihovny využijeme pro přípravy na zahájení provozu a přestěhování téměř miliónu titulů do nového depozitáře v Divadelní ulici na jaře 2021, rekonstrukcí nové výstavní síně a zavádění systému ochrany knih RFID,“ řekl ředitel Středočeské vědecké knihovny Tomáš Ondrášek.

Autor: (red)