SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno
 • Kladno

Zpřísněná opatření přinesla změny – hokejbalisté přecházejí na individuální přípravu

Sobota, 24. října 2020 09:00

Zatímco profesionální sportovci mohou v aktuálních podmínkách alespoň omezeně trénovat venku, neprofesionálové to mají daleko těžší! Hokejbalisté Kladna, kteří se dosud připravovali alespoň ve skupinkách po šesti, musejí po posledním zpřísnění opatření přejít na individuální přípravu. Trenér Drahomír Kadlec doufá, že se rysové během nucené pauzy dají alespoň zdravotně do pořádku.

Zpřísněná opatření přinesla změny – hokejbalisté přecházejí na individuální přípravu (Ilustrační foto: KL)

 „Štve mě to, co na to můžu říct… Neštve to jenom mě, ale samozřejmě i kluky. Měli natrénováno a těšili se na zápasy, které jsou pro hráče vždycky to nejlepší,“ vyjádřil se trenér Kladna Drahomír Kadlec k aktuální situaci. Sezona je pozastavena stejně jako na jaře, kdy skončil celý ročník nakonec úplným anulováním, a nyní se hráči nemůžou ani připravovat v rámci týmových tréninků.

Kladenští rysové se konkrétně v duchu omezení připravovali ve čtyřech skupinkách po šesti lidech. Na tréninku tak bylo vždy pět hráčů, na které dohlížel jeden kouč. I s tím ale mají Kladeňáci nyní utrum! Podle nových opatření platí omezení pohybu a na veřejnosti smějí přijít do kontaktu maximálně dvě osoby. „Od čtvrtka je příprava úplně pasé. Kluci dostali individuální plán, aby měli nějaký pohyb a udržovali se. Doteď to mělo aspoň trochu náboj, s tímto omezením to ale musíme řešit individuálně,“ vysvětlil Kadlec.

„Kluci si musí udržovat kondici, spousta cvičení se dá dělat doma. Záleží po tom na každém z nich. Nedělají to pro nás trenéry, ale pro sebe a pro mužstvo. Kluky ale máme tak vycepované, že věřím, že to všichni budou dodržovat. Věřím, že jim to není lhostejné. Kdyby nám náhodou povolili hrát, tak do toho vletíme připravení,“ doplnil kladenský trenér.

Pokud se sezona opět rozeběhne, čeká na kladenské mužstvo pořádně našlapaný program. Rysové totiž stihli odehrát jen čtyři zápasy a další utkání museli z preventivních důvodů odložit. Poté přišla vládou nařízená stopka pro všechny sporty. „Muselo by se to našlapat na soboty a neděle. Kluci nejsou profíci, takže je nemůžeme vytrhávat z práce v týdnu. To nejde. Pokud bude možné hrát v halách, tak by se to dalo řešit i tak, že by se hrálo turnajově v halách – například v Plzni nebo Dobřanech. Je to na svazu, sedí jich tam dost, tak musí něco vymyslet,“ řekl Kadlec na konto možného pokračování sezony.

Kladeňáci byli v dosavadním průběhu ročníku neporažení a do tabulky pobrali všechny body, které mohli. Dařilo se jim i přes to, že se tým potýkal s rozsáhlou marodkou. Trenér Kadlec tak alespoň doufá, že se jeho svěřenci dají během nucené přestávky zdravotně dohromady. „Radek Soukup má trhliny v přitahovači třísla, takže má šest týdnů klid. Martin Špaček je po operaci kolene, David Šrámek má natržený stehenní sval, Honza Prokop má problémy s boreliózou… Snad to tedy bude aspoň pro něco dobré. Kádr nemáme tak široký, takže bychom zapracovávali juniory, což ale taky nejde pořád, taky se musí vyhrávat. Snad se kluci aspoň dají do cajku, abychom do toho případně mohli vletět znova,“ zakončil optimisticky kladenský trenér.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 2. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 3. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 4. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 5. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 6. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 7. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 8. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 9. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 10. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 11. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu

 12. info z radnice

  Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření

 13. info z radnice

  Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí

 14. info z radnice

  Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu

 15. zprávy

  Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech

 16. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry

 17. sport

  HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat

 18. zprávy

  Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.

 19. zprávy

  Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující

 20. zprávy

  Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného