ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Zpřísněná opatření přinesla změny – hokejbalisté přecházejí na individuální přípravu

Sobota, 24. října 2020 09:00

Zatímco profesionální sportovci mohou v aktuálních podmínkách alespoň omezeně trénovat venku, neprofesionálové to mají daleko těžší! Hokejbalisté Kladna, kteří se dosud připravovali alespoň ve skupinkách po šesti, musejí po posledním zpřísnění opatření přejít na individuální přípravu. Trenér Drahomír Kadlec doufá, že se rysové během nucené pauzy dají alespoň zdravotně do pořádku.

Zpřísněná opatření přinesla změny – hokejbalisté přecházejí na individuální přípravu (Ilustrační foto: KL)

 „Štve mě to, co na to můžu říct… Neštve to jenom mě, ale samozřejmě i kluky. Měli natrénováno a těšili se na zápasy, které jsou pro hráče vždycky to nejlepší,“ vyjádřil se trenér Kladna Drahomír Kadlec k aktuální situaci. Sezona je pozastavena stejně jako na jaře, kdy skončil celý ročník nakonec úplným anulováním, a nyní se hráči nemůžou ani připravovat v rámci týmových tréninků.

Kladenští rysové se konkrétně v duchu omezení připravovali ve čtyřech skupinkách po šesti lidech. Na tréninku tak bylo vždy pět hráčů, na které dohlížel jeden kouč. I s tím ale mají Kladeňáci nyní utrum! Podle nových opatření platí omezení pohybu a na veřejnosti smějí přijít do kontaktu maximálně dvě osoby. „Od čtvrtka je příprava úplně pasé. Kluci dostali individuální plán, aby měli nějaký pohyb a udržovali se. Doteď to mělo aspoň trochu náboj, s tímto omezením to ale musíme řešit individuálně,“ vysvětlil Kadlec.

„Kluci si musí udržovat kondici, spousta cvičení se dá dělat doma. Záleží po tom na každém z nich. Nedělají to pro nás trenéry, ale pro sebe a pro mužstvo. Kluky ale máme tak vycepované, že věřím, že to všichni budou dodržovat. Věřím, že jim to není lhostejné. Kdyby nám náhodou povolili hrát, tak do toho vletíme připravení,“ doplnil kladenský trenér.

Pokud se sezona opět rozeběhne, čeká na kladenské mužstvo pořádně našlapaný program. Rysové totiž stihli odehrát jen čtyři zápasy a další utkání museli z preventivních důvodů odložit. Poté přišla vládou nařízená stopka pro všechny sporty. „Muselo by se to našlapat na soboty a neděle. Kluci nejsou profíci, takže je nemůžeme vytrhávat z práce v týdnu. To nejde. Pokud bude možné hrát v halách, tak by se to dalo řešit i tak, že by se hrálo turnajově v halách – například v Plzni nebo Dobřanech. Je to na svazu, sedí jich tam dost, tak musí něco vymyslet,“ řekl Kadlec na konto možného pokračování sezony.

Kladeňáci byli v dosavadním průběhu ročníku neporažení a do tabulky pobrali všechny body, které mohli. Dařilo se jim i přes to, že se tým potýkal s rozsáhlou marodkou. Trenér Kadlec tak alespoň doufá, že se jeho svěřenci dají během nucené přestávky zdravotně dohromady. „Radek Soukup má trhliny v přitahovači třísla, takže má šest týdnů klid. Martin Špaček je po operaci kolene, David Šrámek má natržený stehenní sval, Honza Prokop má problémy s boreliózou… Snad to tedy bude aspoň pro něco dobré. Kádr nemáme tak široký, takže bychom zapracovávali juniory, což ale taky nejde pořád, taky se musí vyhrávat. Snad se kluci aspoň dají do cajku, abychom do toho případně mohli vletět znova,“ zakončil optimisticky kladenský trenér.

Autor: (fa)