Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na kladenském Sletišti vznikne hřiště pro překážkové závody

Pondělí, 19. října 2020 07:30

Nápad postavit všestranné hřiště pro děti i dospělé představil Tomáš Kučera v projektu participativního financování Společně v Kladně. Jako jediný z dalších 15 se bude opravdu realizovat.

Na kladenském Sletišti vznikne hřiště pro překážkové závody (Foto: KL)

V letošním roce bylo do participativního rozpočtu přihlášeno 15 projektů, více než polovina z nich byla navíc nerealizovatelná. Do hlasování proto postoupilo celkem sedm návrhů, které předložili sami obyvatelé města. Minimální počet hlasů, který podle pravidel musí projekt dostat, aby mohl být realizován, splnil pouze jediný projekt a to Všestranné tréninkové OCR hřiště pro děti i dospělé. Ten obdržel 318 kladných a 18 záporných hlasů. Předpokládaná cena projektu je 400 tisíc korun.

Kompletní výsledky hlasování Společně v Kladně najdete ZDE:

Speciální OCR (Obstacle Course Racing) tréninková hřiště jsou tvořena primárně z přírodních materiálů, díky kterým perfektně zapadnou i do lokality lesa. Na hřišti může rozvíjet svou pohybovou všestrannost, až na osmi víceúčelových překážkách, de facto kdokoli. Hřiště budou tvořit prvky pro děti i dospělé.

Podobná hřiště kdysi byla v lesích okolo Kladna, ale postupně zmizela, kvůli neudržovanosti.

V České republice máme v tomto sportu několikanásobnou mistryni světa Zuzanu Kocumovou, mistra světa 2019 Richarda Hynka a spoustu dalších velmi úspěšných reprezentantů. Překážkové závody jsou v dnešní době velmi populární. Spartan Race, Gladiator Race, Predator Race, ale i Excalibur Race, který se běhá, jednou ročně, v blízkém hornickém skanzenu Mayrau. Závody, které prověří fyzickou kondici i psychickou odolnost, jsou výzvou, kterou dobrovolně postupuje stále více lidí, a to včetně dětí od čtyř let.

Zdroj: Město Kladno