Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Nová móda? Kladenskem bez řidičáku!

Neděle, 18. října 2020 10:00

Jak se zdá, po Kladensku se rozmáhá nešvar, v podobě řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění. Své by o tom mohli povídat tři šoféři z minulého týdne, které policisté za volantem načapali.

Nová móda? Kladenskem bez řidičáku! (Ilustrační foto: KL)

Minulé úterý krátce po půlnoci policejní hlídka zastavila ke kontrole osobní vozidlo značky Ford Focus v ulici Na Slovance ve Stochově. „Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je jednapadesátiletý muž z okresu Česká Lípa, který má Okresním soudem Ústí nad Labem uložen trest, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu 48 měsíců v době od května 2018 do května 2022,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Dále policisté kontrolovali devatenáctiletého řidiče z Kladna, který řídil osobní vozidlo Opel Astra v Kladně v Dlouhé ulici, i když má rozsudkem Okresního soudu Kladno stanoven zákaz řízení všech motorových vozidel do srpna 2022,“ řekla dále Jana Šteinerová.

„Třetím neukázněným řidičem byl dvaapadesátiletý muž z Kladna. Policisté obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy zastavili tohoto řidiče ke kontrole v Kladně v Hřebečské ulici v odpoledních hodinách. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidiči byl Magistrátem města Kladna vysloven zákaz řízení do roku 2022,“ uzavřela mluvčí Šteinerová.

Policisté nyní tyto případy prošetřují a všichni tři hříšníci jsou podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což jim hrozí maximální trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (red)