Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté pátrají po muži z fotografie, platil kradenou kartou

Sobota, 17. října 2020 09:30

Kladenští policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po muži, který provedl několik bezhotovostních plateb odcizenou kartou. Pokud ho znáte, volejte bezplatnou linku 158.

Kladenští policisté pátrají po muži z fotografie, platil kradenou kartou (Foto: PČR)

Začátkem září letošního roku se na kladenské policisty obrátil devatenáctiletý mladík z Lán, aby oznámil zneužití jeho platební karty. Poškozený muž podle oznámení z internetového bankovnictví zjistil, že mu neznámý pachatel 2. září začal luxovat jeho konto.

„Operativním šetřením a následným zhlédnutím kamerových záznamů v obchodním centru se podařilo zjistit muže, který při placení použil odcizenou platební kartu. Aby se podařilo podezřelého vypátrat a dopadnout, přivítali bychom poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti tohoto muže,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Jakékoliv informace k jeho osobě je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodala mluvčí Nováková.

Případ je prošetřován jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (red)