Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž se zbraní v ruce děsil v Kladně kolemjdoucí

Čtvrtek, 15. října 2020 07:50

V úterý dopoledne přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků hned několik oznámení o muži, který se pohybuje po městě se zbraní v ruce. Městští policisté se okamžitě vydali tento skutek prověřit.

Muž se zbraní v ruce děsil v Kladně kolemjdoucí (Ilustrační foto: KL)

„První výjezd směřoval do ulice Hřebečská. Tam strážníci společně s policisty prohledávali okolí, ale muže se nepodařilo dohledat. O hodinu později přišlo další oznámení o muži se zbraní v ruce. Tentokrát strážníci vyjeli ke kladenské nemocnici. Operátor tísňové linky na místo také přivolal hlídku Policie České republiky. Nedaleko staré vrátnice nemocnice pak strážníci muže objevili. Na výzvu, aby zůstal stát a odhodil zbraň, nereagoval. Proto hlídka použila donucovací prostředky. Muži zbraň z ruky vyrazila, svedla ho na zem a policista mu nasadil pouta,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

„Pracovnice bufetu v areálu nemocnice hlídkám sdělila, že ji muž vyděsil. Vstoupil do provozovny se zbraní v ruce a chtěl si koupit banán. Když se ho zeptala na zbraň, muž zmáčkl spoušť, aby ženě ukázal, že je airsoftová. Zbraní nikomu nevyhrožoval ani nikoho neohrožoval, i tak ale ženu hodně vyděsil. Policisté muže odvezli na svou služebnu k dalšímu šetření,“ vysvětlila Alena Purkytová.

Autor: (red)