Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí

Středa, 14. října 2020 14:51

Od pondělí platí čtrnáct dní trvající stopka pro všechny sporty. Kladenští Rytíři tak museli uzavřít zimní stadion a zrušit veškeré tréninky i zápasy. Hokejisté se nyní připravují alespoň individuálně na suchu a zatímco čekají, jak se situace vyvine, zvažují možnost tréninků v zahraničí. Případné tréninky pod širým nebem zhatila zpřísněná opatření.

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí (Ilustrační foto: KL)

„Je to nepříjemné hlavně z toho důvodu, že se nemůže ani trénovat. To je pro nás velká komplikace. Přemýšleli jsme i o možnostech tréninku v zahraničí nebo pod otevřeným nebem, teď ale čekáme, jak se opatření dál vyvinou. Každý druhý den je to jinak,“ vysvětlil tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl. Rytíři se prozatím připravují alespoň po malých skupinkách, které splňují limity nařízené vládou. Výpadek přípravy na ledě je pro klub ovšem velikou nepříjemností. „Hráči z toho hrozně vypadnou, led nic nenahradí,“ doplnil Jůdl.

I proto začalo vedení klubu zvažovat variantu, že by pro tréninky na ledové ploše využilo některé z českých kluzišť pod širým nebem nebo případně stadion v zahraničí. Nejpřijatelněji se jevilo Německo. „Určitě by to způsobilo hrozně moc komplikací, jak co se týče cestování samotného, tak podrobování se testům nebo ubytování. Není to úplně jednoduché. Kladno je navíc docela daleko od hranic a není to komfortní ani pro hráče. Pořád je to ale lepší než netrénovat na ledě vůbec,“ uvedl Jůdl, který zároveň dodal, že takový scénář není úplně na programu dne. „Zatím to nemá reálné obrysy, jen tu takové nápady padly,“ vysvětlil.

Hokejisté totiž kvůli nařízením vlády nemohou trénovat v počtu větším než šest lidí. Původně bylo omezení 10 osob ve vnitřních prostorách a 20 venku. Tato pravidla však byla rychle zpřísněna. Zimní stadion je proto pro všechny uzavřen a funguje jen přilehlá budova, kde pracuje vedení klubu a další zaměstnanci. „Po většinu dne je na stadionu zhasnuto a několikrát za den vyjede rolba, aby udržovala ledovou plochu. Zatím máme obě plochy udržované, na rozdíl od jiných stadionů jsme druhou plochu nerozpouštěli,“ popsal mluvčí klubu s odkazem na situaci v jiných městech. Například ve Zlíně i Liberci se totiž rozhodli tréninkové plochy rozpustit a úplně vyřadit z provozu.

Otázkou nyní zůstává, jak se situace ohledně koronaviru v České republice bude vyvíjet dál. Vedení klubu počítá s omezením na 14 dní, po kterém by se soutěž mohla opět rozeběhnout, i když stále bez přítomnosti diváků na stadionech. „Zatím platí opatření na 14 dní, má se ale dál jednat. Jsme v kontaktu se svazem, který nám průběžně posílá dílčí informace. Teď je to o tom, že hokejové a fotbalové kluby žádají o výjimku alespoň na trénování v plnohodnotných podmínkách. Jsme realisti, takže víme, že dřív než za 14 dní to určitě nebude. Kdyby se povedly aspoň tréninky, tak bychom za to byli rádi,“ řekl Jůdl.

Přerušení soutěže ale logicky povede k rozsáhlým změnám v programu hokejových klubů. Aby se stihlo všechno odehrát, zápasy se budou muset konat častěji. „Počítáme s tím, že pak by se hrálo víc zápasů v týdnu. Může se stát, že budeme hrát zápasy obden. To jsou ale věci, které zatím nikdo neví. Spíš jsou to spekulace a modely, co může nastat,“ vysvětlil mluvčí klubu.

Ve stejné situaci jako A tým Rytířů jsou pak i všechny mládežnické celky. Na stadion rovněž nesmí, a tak mají zadaný individuální tréninkový program od svých koučů.

Vzpruhou pro sportovní kluby by měl být alespoň vládní program COVID sport, v rámci něhož budou kompenzovány náklady vynaložené na zrušení sportovních událostí v souvislosti s vládními opatřeními proti koronaviru. Na tento program by mělo být vyhrazeno 500 milionů korun.  

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí (Foto: Archiv Lukáše Judla)

Autor: (fa) 1. sport

  Rytíři si v Příbrami poradili s Jihlavou a přípravu začali vítězně

 2. sport

  Kanonýři mají prvního z dvojice brankářů, přichází Marek Macík

 3. zprávy

  Buštěhradskou mateřskou školu bude moci díky přístavbě navštěvovat více dětí

 4. zprávy

  V Kladně se opravuje další most, tentokrát v ulici Dukelských hrdinů

 5. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Lány

 6. zprávy

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 5

 7. krimi

  Za dva dny odhalili kladenští strážníci 4 muže hledané policií

 8. zprávy

  Kladno má svůj městský znak už 460 let

 9. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nižbor

 10. zprávy

  V pondělí začala oprava silnice I/7 podél Slaného

 11. zprávy

  Navrhněte občany města Slaný na ocenění

 12. zprávy

  Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Kolo je vhodný dopravní prostředek

 13. zprávy

  V galerii Kladenského zámku bude multimediální výstava Zahrada 2

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Buštěhradské muzeum Oty Pavla

 15. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 16. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 17. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 19. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 20. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu