Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí

Středa, 14. října 2020 14:51

Od pondělí platí čtrnáct dní trvající stopka pro všechny sporty. Kladenští Rytíři tak museli uzavřít zimní stadion a zrušit veškeré tréninky i zápasy. Hokejisté se nyní připravují alespoň individuálně na suchu a zatímco čekají, jak se situace vyvine, zvažují možnost tréninků v zahraničí. Případné tréninky pod širým nebem zhatila zpřísněná opatření.

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí (Ilustrační foto: KL)

„Je to nepříjemné hlavně z toho důvodu, že se nemůže ani trénovat. To je pro nás velká komplikace. Přemýšleli jsme i o možnostech tréninku v zahraničí nebo pod otevřeným nebem, teď ale čekáme, jak se opatření dál vyvinou. Každý druhý den je to jinak,“ vysvětlil tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl. Rytíři se prozatím připravují alespoň po malých skupinkách, které splňují limity nařízené vládou. Výpadek přípravy na ledě je pro klub ovšem velikou nepříjemností. „Hráči z toho hrozně vypadnou, led nic nenahradí,“ doplnil Jůdl.

I proto začalo vedení klubu zvažovat variantu, že by pro tréninky na ledové ploše využilo některé z českých kluzišť pod širým nebem nebo případně stadion v zahraničí. Nejpřijatelněji se jevilo Německo. „Určitě by to způsobilo hrozně moc komplikací, jak co se týče cestování samotného, tak podrobování se testům nebo ubytování. Není to úplně jednoduché. Kladno je navíc docela daleko od hranic a není to komfortní ani pro hráče. Pořád je to ale lepší než netrénovat na ledě vůbec,“ uvedl Jůdl, který zároveň dodal, že takový scénář není úplně na programu dne. „Zatím to nemá reálné obrysy, jen tu takové nápady padly,“ vysvětlil.

Hokejisté totiž kvůli nařízením vlády nemohou trénovat v počtu větším než šest lidí. Původně bylo omezení 10 osob ve vnitřních prostorách a 20 venku. Tato pravidla však byla rychle zpřísněna. Zimní stadion je proto pro všechny uzavřen a funguje jen přilehlá budova, kde pracuje vedení klubu a další zaměstnanci. „Po většinu dne je na stadionu zhasnuto a několikrát za den vyjede rolba, aby udržovala ledovou plochu. Zatím máme obě plochy udržované, na rozdíl od jiných stadionů jsme druhou plochu nerozpouštěli,“ popsal mluvčí klubu s odkazem na situaci v jiných městech. Například ve Zlíně i Liberci se totiž rozhodli tréninkové plochy rozpustit a úplně vyřadit z provozu.

Otázkou nyní zůstává, jak se situace ohledně koronaviru v České republice bude vyvíjet dál. Vedení klubu počítá s omezením na 14 dní, po kterém by se soutěž mohla opět rozeběhnout, i když stále bez přítomnosti diváků na stadionech. „Zatím platí opatření na 14 dní, má se ale dál jednat. Jsme v kontaktu se svazem, který nám průběžně posílá dílčí informace. Teď je to o tom, že hokejové a fotbalové kluby žádají o výjimku alespoň na trénování v plnohodnotných podmínkách. Jsme realisti, takže víme, že dřív než za 14 dní to určitě nebude. Kdyby se povedly aspoň tréninky, tak bychom za to byli rádi,“ řekl Jůdl.

Přerušení soutěže ale logicky povede k rozsáhlým změnám v programu hokejových klubů. Aby se stihlo všechno odehrát, zápasy se budou muset konat častěji. „Počítáme s tím, že pak by se hrálo víc zápasů v týdnu. Může se stát, že budeme hrát zápasy obden. To jsou ale věci, které zatím nikdo neví. Spíš jsou to spekulace a modely, co může nastat,“ vysvětlil mluvčí klubu.

Ve stejné situaci jako A tým Rytířů jsou pak i všechny mládežnické celky. Na stadion rovněž nesmí, a tak mají zadaný individuální tréninkový program od svých koučů.

Vzpruhou pro sportovní kluby by měl být alespoň vládní program COVID sport, v rámci něhož budou kompenzovány náklady vynaložené na zrušení sportovních událostí v souvislosti s vládními opatřeními proti koronaviru. Na tento program by mělo být vyhrazeno 500 milionů korun.  

Rytíři se připravují individuálně a zvažují tréninky v zahraničí (Foto: Archiv Lukáše Judla)

Autor: (fa)