Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Po Slaném jezdil zfetovaný a opilý muž bez řidičáku

Středa, 14. října 2020 07:30

Stále častěji se v policejních záznamech objevují řidiči, kteří ohrožují sebe i okolí tím, že jsou buď v podnapilém stavu, nebo si na posilněnou před jízdou vzali drogy. Někteří zase nedbají na to, že přišli o řidičské oprávnění a jezdí zvesela dál. Krále by jim mohl ovšem dělat osmatřicetiletý šofér, který splnil hned všechny tři zmíněné atributy.

Po Slaném jezdil zfetovaný a opilý muž bez řidičáku (Ilustrační foto: KL)

Minulou sobotu po obědě zastavila policejní hlídka ve Slaném v Ouvalově ulici osobní automobil Škoda Fabia, aby u řidiče provedla běžnou silniční kontrolu. Za volantem se nacházel osmatřicetiletý muž ze Sokolovska. „U řidiče bylo lustrací zjištěno, že má od srpna letošního roku do června 2022 uložen platný zákaz řízení motorových vozidel,“ říká policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Dále u muže byla provedená zkouška na alkohol, která dopadla s pozitivním výsledkem. Řidič nadýchal 1,51 a 1,45 promile. I výsledek testu na drogy, který byl u hříšníka proveden, byl pozitivní a to na látku amfetamin/metamfetamin. Muž se na žádost policistů podrobil odběru biologického materiálu ve slánské nemocnici,“ dodala mluvčí Nováková.

Případ je nyní policisty prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (mv)