Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenskem se opět proháněli opilí a zdrogovaní řidiči

Úterý, 13. října 2020 07:10

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však ke konci minulého týdne nelámali hlavu dva šoféři, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog.

Kladenskem se opět proháněli opilý a zdrogovaní řidiči (Ilustrační foto: KL)

Hned dva hříšníky za volantem svých plechových miláčků „vyhmátli“ policisté minulý týden na Kladensku. Silnice brázdili posilněni alkoholem a drogou. Oběma nyní za jejich jednání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

„Policisté ve čtvrtek 8. října po osmnácté hodině v rámci prováděné kontrolní činnosti v kladenských ulicích zastavili ke kontrole osobní vozidlo Škoda Octavia, které projíždělo Dubskou ulicí. Jeho řidiče vyzvali k předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k provedení dechové zkoušky. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je jednačtyřicetiletý muž z okresu Kladno, u něhož byl výsledek na alkohol pozitivní, neboť naměřená hodnota byla ve výši 1,72 promile alkoholu v dechu. Podezřelý řidič byl zadržen a předán policistům obvodního oddělení Kladno venkov, kteří provedli prvotní úkony a muž je nyní za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla k prvnímu případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Ze stejného trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý čtyřiadvacetiletý řidič z okresu Rakovník, kterého stochovští policisté kontrolovali v osobním vozidle značky BMW na silnici Stochov Slovanka krátce po třetí hodině v pátek 9. října. Hlídka řidiče vyzvala k dechové zkoušce a testu na drogy. Provedená dechová zkouška byla pozitivní a naměřená hodnota byla 0,98 promile alkoholu v dechu. Test na návykové látky byl také s pozitivním výsledkem. Podezřelý řidič se poté podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici,“ popsala případ druhého hříšníka za volantem mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (red)