Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Policie již vypátrala řidiče, který jel na D7 v protisměru

Úterý, 13. října 2020 07:50

V sobotu 10. října kolem půl druhé odpoledne zažili řidiči jedoucí po dálnici D7 od Slaného na Prahu nebezpečnou dopravní situaci. V jejich jízdním pruhu se proti nim řítil Land Rover v protisměru. Policisté už šoféra vypátrali.

Policie již vypátrala řidiče, který jel na D7 v protisměru

Kladenští policisté získali od jednoho z řidičů videozáznam, na kterém je vidět, jak se šofér v tmavém Land Roveru řítil dálnicí v protisměru. Na základě operativního šetření si toto auto vylustrovali a zjistili jeho majitele. Jelikož se jednalo o muže z Teplicka, poslali za ním místní kolegy. Ti muže vyslechli.

„Devětapadesátiletý muž se k činu doznal. Uvedl, že přiletěl z ciziny, byl údajně unavený, a proto najel do špatného jízdního pruhu. Dále bylo zjištěno, že měl až do letošního srpna vysloven zákaz řízení a zatím si nepožádal o nový řidičský průkaz,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Řidič při jízdě způsobil malou dopravní nehodu, kdy za jízdy v protisměru jednomu automobilu urazil zpětné venkovní zrcátko,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: (mv)