Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Velký nápor v závěru nestačil. Kanonýři prohráli ve Varech 2:3

Pondělí, 12. října 2020 07:08

Bojovali do posledních vteřin, zase se pokoušeli o velký obrat, jenže tentokrát na něj už bylo pozdě. A-tým Kanonýrů si v prvoligovém šlágru proti Karlovým Varům připisuje první porážku v sezoně, když na domácí nestačil 2:3. Teď ho kvůli vládním opatřením čekají minimálně dva volné víkendy.

Ilustrační foto: KL

„Byla to taktická bitva, ale z naší strany až moc statické, bez odvahy. Víc než padesát minut se od nás nedělo skoro nic, nedokázali jsme situace ve finální fázi vyřešit efektivněji. Naše hra byla nejodvážnější v oslabení, z čehož jsme paradoxně dostali branku na 0:1, když už té odvahy bylo moc. Nezvládli jsme nic moc udělat s tempem zápasu. A když jsme si na začátku třetí třetiny řekli, že půjdeme do presinku, tak jsme hned z prvního pokusu lacině inkasovali,“ řekl po utkání trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Klíčový okamžik nastal ve 48. minutě, kdy Kladenští ztratili míček. Nicklas zaváhání využil a zvýšil na 3:0 pro domácí. Kanonýři pak navíc hráli dlouho v oslabení a k náporu se dostali až necelých pět minut před koncem. Dvakrát se při power play trefil Pixa, ovšem druhý zásah přišel až pět vteřin před koncem, což bylo pozdě. „V závěru jsme mohli klidně vyrovnat. Dali jsme dva góly, ale šancí bylo mnohem víc. Byly před námi prázdné branky. Nedokázali jsme dnes bohužel uzpůsobit zakončení i finální přihrávky povrchu, na kterém jsme hráli. A pro kluky to bylo větší téma, než by se mi líbilo. Jsme zklamaní, protože celý tým cítí, že jsme mohli předvést lepší výkon,“ uvedl Pazdera.

Tým bude nyní dva týdny trénovat individuálně, což už si vyzkoušel několikrát během koronavirové karantény. „Musíme zapracovat na kondici, protože po té třítýdenní pauze v září ještě nemáme nabráno tolik, abychom hráli agresivní obranu delší dobu. Pokud by se uzavření týkalo delšího období než dvou týdnů, zareagovali bychom,“ dodal Pazdera.


Branky a asistence: 37. Zavadil (Klápa), 43. Nicklas (Nushart), 47. Nicklas (Nushart) – 57. Pixa (Ullmann), 60. Pixa (Ullmann). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: Varádi 26 – Blaha 24. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:2. Bez diváků.

Sestava Kladna: Blaha (Zítka) – Lang, Svačinka, Přívara, Ullmann, Šefčík, Veselý – Bachmaier, Riebauer, Pixa – Šnajdr, Skuhrovec, Linhart – Janda, Pfaur, Hurt – Molhanec. Trenér: Pazdera.

Autor: Matěj Stůj