Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští cyklisté pokračují v přípravě i přes nařízené omezení sportu

Pondělí, 12. října 2020 07:30

Dětská cyklistická Velo Akademie se chystá, že v přípravě malých závodníků bude pokračovat i v následujících čtrnácti dnech, kdy bude většina sportů kvůli vládním nařízením pozastavena. Kladenský oddíl se dokáže přizpůsobit všem omezením a pro děti dál chystá tréninky pod vedením zkušených koučů.

Kladenští cyklisté pokračují v přípravě i přes nařízené omezení sportu (Foto: Velo akademie)

Dětská Velo Akademie se schází pravidelně dvakrát týdně v Rozdělově Na Cimrmanském a v pravidelných trénincích hodlá pokračovat i nadále. I když se většina sportů bude muset kvůli vládním opatřením úplně pozastavit, cyklistický oddíl bude trénovat dál. Nařízením a omezením se totiž dokáže přizpůsobit, i když už má aktuálně 85 aktivních jezdců.

„Jedeme dál,“ říká jeden z trenérů Robert Fritsch. „Máme tréninkové skupinky do 20 osob, takže se na nás žádná omezení nevztahují a pohyb na čerstvém vzduchu potřebujeme všichni jako sůl! V době koronavirové význam aerobního pohybu stoupá ještě výrazněji, sport na čerstvém vzduchu významným způsobem posiluje imunitu. Vytrváme! Nejde nám teď ani tak o výkonnost, jako o zdraví. Tréninky pokračují jako doposud,“ vysvětlil Fritsch.

Členové Velo Akademie se budou dál scházet v 16:30 a 17:30, přičemž v oba časy si děti rozdělené do tří tréninkových skupin rozebere trojice trenérů. Jednotlivé skupiny se vzájemně nebudou potkávat, díky čemuž budou aktuálně platná nařízení dodržena.

Trenéři jen nabádají rodiče jezdců k větší disciplíně. Auta by měli parkovat před Energií na konečné autobusu a Na Cimrmanské by měli dojít pěšky. Trenéři oddílu tak chtějí předejít vytváření větších davů rodičů a dětí, čímž by mohlo docházet k překračování povoleného limitu osob na jednom místě. „Nejezděte autem až Na Cimrmanské, předejte nebo převezměte dítě a vzdalte se. Osobnímu kontaktu, rozhovoru, otázkám a podobně se samozřejmě vůbec nebráníme,“ upozorňuje Fritsch.

Dětem z Velo Akademie se letos začalo dařit i na závodech celonárodní úrovně a stále více jich chce závodit. Pravděpodobně poslední příležitost budou mít při nedělním Bike Ranch Cupu v pražské Třešňovce. Tento závod ukončí letošní celoroční seriál MTB závodů.

Autor: (fa)