Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno budou hlídat další kamery

Pondělí, 12. října 2020 08:00

Městský kamerový dohlížecí systém funguje od roku 1997. Do dnešního dne mají strážníci po městě rozmístěných více jak padesát kamer. Do konce letošního roku přibudou další.

Kladno budou hlídat další kamery (Ilustrační foto: MP Kladno)

V současné době byly dány do zkušebního provozu kamery na kruhovém objezdu Americká-Unhošťská a také byla přidána kamera do Vrapické ulice. Do konce roku pak bude v provozu ještě kamerový bod na křižovatce ulic Doberská a Štefánikova, na křižovatce ulic Železničářů a Wolkerova nebo na kruhovém objezdu ulic 28. října a Na Kopci.

„Kamery jsou statické a některé jsou doplněné kamerami rotačními. Velký důraz je kladen na zajištění vysoké kvality, stability a spolehlivosti systému,“ říká mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

„Kamery jsou obsluhovány vyškolenými operátory. Pracovník kamer ihned vyhodnocuje situaci a v případě potřeby na místo vysílá hlídku strážníků. Ne jednou se díky kamerám podařilo zadržet pachatele různých přestupků a trestných činů. Ať se jednalo o drobné krádeže, ničení majetku jak města, tak také občanů a v několika případech pak záznam kamer posloužil Policii České republiky při šetření dopravních nehod nebo při zadržení pachatelů závažné trestné činnosti,“ vysvětluje Purkytová.

Autor: (red)