Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve čtvrtek byla v Kladně oficiálně zahájena výstava Kořeny osobností

Sobota, 10. října 2020 12:27

Putovní výstava Kořeny osobností je projekt pražské Botanické zahrady a Dariny Miklovičové. Na panelech s reportážními fotografiemi nainstalovaných na kladenské třídě T. G. M. můžete vidět, jak slavné osobnosti vysazovaly v pražské botanické zahradě vzácné rostliny a dřeviny.

Ve čtvrtek byla v Kladně oficiálně zahájena výstava Kořeny osobností (Foto: Monika Urbanová – MMK)

Slavnostního zahájení se zúčastnil ředitel pražské botanické zahrady Bohumil Černý, spoluautorka projektu Darina Miklovičová, statutární náměstek primátora Jiří Chvojka, náměstkyně primátora Petra Melčová a hokejista Jaromír Jágr.

Tento unikátní projekt spojuje vzácné přírodní bohatství s těmi největšími postavami současného světa. Má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné dědictví přírody, ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať už v oblasti kulturní, sportovní, či vědecké. Více než sto vzácných dřevin a rostlin vysadili právě významní představitelé českého, ale i světového života v pražské botanické zahradě.

Projekt Kořeny osobností byl zahájen roku 2009. První výsadby se ujaly zpěvačka Lucie Bílá a herečka Anna Geislerová, které ve skleníku Fata Morgana vysadily dva vzácné druhy tropických orchidejí. Postupně se k nim připojují další a k dnešnímu dni projekt čítá už 105 známých osobností. I v dalších letech přibudou na pomyslnou Stezku osobností zvučná jména a rostlinné skvosty.

Výstava je umístěna na pěší zóně a k vidění bude do 30. Října letošního roku.

Autor: (red)