Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Propršený souboj se Souší ztratilo Kladno v závěru

Sobota, 10. října 2020 13:43

Fotbalisté Kladna sehráli na domácí půdě s mosteckou Souší vyrovnanou bitvu, kvůli dvěma brankám inkasovaným v závěru ale prohráli 1:3. Na první trefu soupeře odpověděl navrátilec David Javorek prudkou hlavičkou, soupeř měl ovšem v posledních minutách více sil a dvěma góly definitivně odskočil.

Propršený souboj se Souší ztratilo Kladno v závěru (Foto: KL)

Kvůli vládním opatřením zůstal Stadion Františka Kloze poprvé uzavřen divákům, ani to ale neodradilo hostující fanoušky od toho, aby vyrazili na Kladno. V rohu hřiště za uzamčenou bránou směrem od zimního stadionu tak vznikl improvizovaný kotel a rozjaření příznivci do chodu utkání několikrát zasáhli.

Bubnovali, hlasitě fandili, odpalovali pyrotechniku, a po konfliktu s pořadatelskou službou kvůli nim musela přijet na stadion dokonce policie. Když se pak blížil konec utkání, vtrhlo několik jedinců se světlicemi v rukou dokonce na stadion a museli být zpacifikovaní pořádkovými složkami. Už předtím ale utkání nakrátko přerušila dýmovnice, která přiletěla na trávník z opačného konce stadionu.

Na hřišti odstartovali daleko lépe hosté, kteří v prvních patnácti minutách měli jasnou převahu. Už ve třetí minutě pronikl až do vápna Jan Kopta, jehož ránu dobře vykopl Martin Vokoun a Kladno se postupně začalo dostávat do hry. Se sílícím deštěm pak dokonce získávalo navrch a několikrát mohlo těžit ze špatných rozehrávek soupeře. Ve finální fázi ale pokaždé přišla nepřesná přihrávka nebo dobrý zákrok soupeře. Po rohovém kopu měli dobré možnosti jak Marek Tóth, tak dorážející David Javorek, brankář Filip Pettík si ale poradil s oběma pokusy.

Stav se tak poprvé měnil až po změně stran. Vysoký centr za kladenskou obranu odvrátil Javorek hlavou přímo na Koptu, který neváhal a rychle přehodil vyběhnutého Vokouna – 0:1. Chybující Javorek však neponechal nic náhodě a už v další minutě srovnal! David Čížek poslal krásný centr do vápna a kladenský obránce hlavičkoval dostatečně prudce, aby míč dostal do sítě – 1:1. S přibývajícími minutami se ale domácí opět začali z hřiště poněkud vytrácet. Výstrahou měla být tyč, kterou v 74. minutě zasáhl Glaser.

Hosté ale pokračovali v tlaku a nakonec se dočkali. V 81. minutě vypálil zpoza vápna Michal Prokop, balón v chumlu těl ještě změnil směr a skončil až v bráně – 1:2. Domácí střídačka se jen marně vztekala, že situaci předcházel ofsajd. Definitivní tečka za kladenskými nadějemi na body pak přišla o tři minuty později, kdy se krásnou ranou z levé strany prosadil hostující kapitán Vladimír Pátek – 1:3.

Kladenští fotbalisté tak nebodovali a v tabulce klesli na čtvrté místo. Souš se naopak vyhřívá v čele tabulky, kde má už pětibodový náskok! Nyní každopádně čeká všechny sportovce nucená přestávka na minimálně čtrnáct dní kvůli vládním nařízením.

SK Kladno – FK Baník Most – Souš 1:3 (0:0)

Branky: 50. Javorek – 49. Kopta, 81. Prokop, 84. Pátek. Žluté karty: 78. Vait. Rozhodčí: Makovička – Tesař, Hrkal.

SK Kladno: Vokoun – Javorek, Pechr, Hanzlík (54. Růžička), Ježdík – Holub (C) – Čížek, Procházka (78. Dejčmar), Donát, Pospíšil – Tóth (85. Neuberger).

FK Baník Most – Souš: Pettík – Vait, Matyáš, Olejník, Pátek (C) – Vepřovský (78. Čonka), Nobst, Prokop, Popelka – Glaser, Kopta (86. Džuban).

Autor: (fa)