Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V centru Slaného přibudou parkovací místa

Pátek, 9. října 2020 07:00

Tento týden začala ve Slaném další plánovaná investiční akce, v rámci níž bude vybudováno třicet parkovacích míst ve Vítězné ulici. S parkováním se bude zároveň dělat nový chodník podél místní školky a její oplocení. Do projektu se vešlo i osazení novým osvětlením a rekonstrukce se dočká také stávající asfaltová vozovka.

V centru Slaného přibudou parkovací místa (Foto: KL)

Začátkem tohoto týdne byla ve Slaném spuštěna první etapa projektu, který přinese do centra města na 30 nově upravených parkovacích míst. Jedná se o prostor ve Vítězné ulici, který je vedle mateřinky a divadla. Místní však po dobu stavebních prací musí počítat s komplikacemi v podobě uzavírky komunikace. Lidem z okolí proto město nabídlo od 3. října náhradní parkování v areálu Modelářského střediska ve Smečenské ulici.

Nová parkovací místa budou na povrchu osazena betonovou zatravňovací dlažbou. Dojde i na opravu přilehlé opěrné zídky, přeložení vodovodu v délce pětatřiceti metrů, vybudování nového chodníku od vstupu do školky po roh oplocení s krytem ze zámkové dlažby o šíři dvou metrů, vybudování místa pro odpadové nádoby, v místě bude osazeno nové veřejné osvětlení a opravou projde i místní komunikace s asfaltovým povrchem.

„Rekonstrukci Vítězné ulice jsme plánovali již v předchozích letech, a vzhledem k technickým problémům byla stavba vždy odložena. Proto mě těší, že konečně bylo možné zahájit první etapu. Cílem projektu není pouhé navýšení počtu parkovacích míst. Především chceme zajistit bezpečný provoz vozidel, ale také chodců,“ uvedl pro Kladenské listy slánský starosta Martin Hrabánek.

Autor: (mv)