Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Namol opilá řidička v Kladně třikrát bourala

Pátek, 9. října 2020 07:20

Alkohol ani jiné návykové látky za volant nepatří. Sedmatřicetiletá žena ve značně podroušeném stavu usedla do svého Fordu Fiesta a vydala se na cestu. Během jízdy ulicemi Kladna za sebou zanechala tři nabouraná vozidla.

Na mol opilá řidička v Kladně třikrát bourala (Foto: PČR)

První nehodu způsobila v Americké ulici, kde u kruhového objezdu směrem do Unhošťské ulice přejela pravý okraj komunikace a narazila do zaparkovaného osobního automobilu Nissan Almera, který nárazem vytlačila na vyvýšený obrubník. Řidička ale nedbalé své zákonné povinnosti a z místa nehody pokračovala k parkovišti Na Růžovém poli. Tam se opakovala obdobná situace. Tentokrát neodhadla boční odstup od osobního vozidla Dacia Logan a odřela ho. Jako poslední se její „obětí“ stal Volkswagen Golf. Po posledním nárazu žena zaparkovala, vystoupila a nerušeně odkráčela domů. 

„Řidičku se po nahlášení těchto kolizí nedařilo kontaktovat, teprve v půl jedenácté se dostavila na parkoviště na místo dopravních nehod. I v tuto dobu nadýchala 1,70 a 1,82 promile. Byla vyzvána k odběru biologického materiálu v nemocničním zařízení, kterému se dobrovolně podrobila. Škoda byla vyčíslena na 90 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté její počínání prošetřují jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a ženě hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Autor: (red)