ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kanonýři porazili Bohemku a z těžké skupiny postupují do osmifinále poháru

Čtvrtek, 8. října 2020 07:37

Vyrovnali v poslední minutě, v prodloužení přidali vítězný gól a letošní pohárová jízda pro Kanonýry ještě nekončí.

Ilustrační foto: KL

Ten zápas pro ně neměl prioritou, byl spíš testem na nedělní prvoligový šlágr v Karlových Varech a pro některé mladé borce přišel tak trochu za odměnu. A stejně má sladkou tečku. A-tým Kanonýrů po výtečném vstupu i závěru porazil superligový celek Bohemians 6:5 po prodloužení a postupuje do osmifinále Poháru Českého florbalu. V něm narazí na vítěze duelu FBŠ Slavia Plzeň – Butchis.

Postup se zdařil navzdory tomu, že ve skupině mělo Kladno hned tři týmy z nejvyšší soutěže.

„Přiznám, že je to výhra, se kterou jsme moc nepočítali a trochu nám ztíží budoucí program. Nicméně pro budování vítězné mentality je dobře, jak to kluci odbojovali, že v závěru vyrovnali a nakonec překlopili zápas na naší stranu,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ten už dopředu avizoval, že vzhledem k tomu, že už v neděli čeká tým těžký duel ve Varech, dá šanci mnoha juniorům, z nichž někteří si v A-týmu odbyli premiéru. Nicméně už na začátku utkání Kanonýři favorita, který byl netradičně na Kladně doma – utkání totiž pořádal – zaskočili a po 76 vteřinách vedli 2:0. Superligový celek, jenž v lednu hrál finále poháru, sice vyrovnal, ale skvělý Šnajdr vrátil vedení Kanonýrům. „Úvod se nám povedl, byli jsme koncentrovaní, ale byl jsem překvapený z našeho herního projevu ve druhé třetině a z velké herní dominance Bohemky. Hodně nám pomohl dobrý výkon Oskara Blahy i to, že si dnes dobře postavil branku, protože tyček bylo opravdu dost,“ věděl Pazdera.

Také díky němu mohla pokračovat přetahovaná o výsledek i v závěrečném dějství. V něm nejdříve za stavu 4:4 lapil trestné střílení, pak ale Kopecký přece jen dával na 5:4. Bohemka navíc pět minut před koncem hrála přesilovku, ovšem Kladno oslabení zvládlo a pak při power play vyrovnal Riebauer. Prodloužení bylo dlouho taktickou bitvou, kde při hře 3 na 3 oba celky zvolily osobní obranu. Filip Ullmann však svého strážce v 63. minutě obelstil, obkroužil branku a poslal Kanonýry do osmifinále.

„Málem nezkušenost našich mladých rozhodla, protože ve třetí třetině si nechali dát zbytečný gól. Co ale oceňuji, že se nepoložili, zdravě je situace naštvala a dokázali v závěru bojovností a agresivitou pomoci zkušeným hráčům. Ti v této sezoně už podruhé ukázali kvalitu při power play. A jsem rád, že rozhodl Fíla Ullmann, který se teď trochu střelecky trápil. A mohl si užít oslavu,“ řekl Pazdera.

Branky a asistence: 9. Kratina (Vojtíšek), 10. F. Forman (Malič), 29. Tomčo (Malič), 40. Pěnička (Buršík), 50. Kopecký (M. Forman) – 1. Šnajdr (Linhart), 2. Janda (Sochor), 11. Šnajdr (Skuhrovec), 38. Pixa (Šnajdr). 60. Riebauer (Ullmann), 63. Ullmann. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Zásahy brankářů: Hyršl 22 – Blaha 31. Třetiny: 2:3, 2:1, 1:1 – 0:1. Bez diváků.

Sestava Kladna: Blaha (Domkář) – Lang, Svačinka, Přívara, Ullmann, Šefčík, Molhanec – Bachmaier, Riebauer, Pixa – Šnajdr, Skuhrovec, Linhart – Janda, Pfaur, Zíka – Sochor, Fous, Všetečka. Trenér: Pazdera.

Autor: Matěj Stůj