Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Rytíři zvládli dohrávku a Přerov porazili dvěma Pituleho góly

Středa, 7. října 2020 20:48

Rytíři namísto odcestování do Třebíče vyzvali doma ve středu Přerov a do tabulky zapsali tři body za výhru 3:2! Kladno šlo do vedení nejprve po trefě Zacha Frye a když soupeř srovnal, odskočilo o dvě branky zásluhou Tomáše Pituleho. Zubři sice v závěrečném dějství ještě zdramatizovali zápas, Kladeňáci už si ovšem výhru vzít nenechali.
Rytíři zvládli dohrávku a Přerov porazili dvěma Pituleho góly (Foto: KL)

Rytíři vstoupili do zápasu dobře a už po pěti minutách šli do vedení. Druhá formace přečíslila soupeře, Marek Račuk předal puk z pravého kruhu na druhou stranu Zachu Fryovi a americký bek zapsal střelou na bližší tyč svoji první branku v kladenském dresu – 1:0. Domácí si drželi tlak i po zbytek třetiny, navýšit ovšem nedokázali. Adam Kubík nedostrkal puk z bezprostřední blízkosti za Ondřeje Kacetla a ze své možnosti neuspěl ani zkušenější Tomáš Plekanec.

Téměř přesně třetinu po první brance pak bylo vyrovnáno. Zubři se dostali do rychlého útoku, Jakub Kubeš si vyměnil puk s Vlastimilem Dostálkem a dělovkou po ledě překonal Andreje Košarišťana – 1:1. V přesilové hře mohl hosty poslat do vedení Filip Král, po hezkém proháčkování obranou Kladna ale zamířil bekhendem nad. Odskočili tak až Rytíři v přesilové hře! Tomáš Guman vypálil z pravého kruhu a skvěle clonící Tomáš Pitule tečoval puk za Kacetla – 2:1. A necelé dvě minuty před koncem třetiny bylo pro domácí ještě veseleji! Guman se rozjel po pravém křídle, nastřelil puk před brankoviště a Tomáš Pitule tečoval ještě jednou do sítě – 3:1.

Závěrečná dvacetiminutovka odstartovala velkou možností domácích, kteří mohli odskočit už o tři branky! Do útoku se poněkud nečekaně vrhl pes obranář Martin Kehar, který za soupeřovou klecí odvedl skvělou práci. Po udržení puku navíc nahrál Lukáši Douderovi, ten však v dobré pozici selhal. Místo toho tak přišlo drama. Střelu Roberta Černého zablokoval kladenský hráč, puk ale vypadl mezi kruhy příhodně pro Dareka Hejcmana, který zamířil přesně – 3:2. Rázem tak bylo domácím hodně horko. Zubři si navíc v závěru vylepšili přesilovku odvoláním brankáře a mohli srovnat. Kladno ale veliký tlak přestálo a mohlo slavit zisk tří bodů.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
6:6 1:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 5. Frye (Račuk, Hlava), 36. Pitule (Guman, Frye), 39. Pitule (Guman, Doudera) – 25. Kubeš (Dostálek), 48. Hejcman (Černý, Süss). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš

Kladno: Košarišťan – Zelingr, Kehar, Frye, Doudera, Mikliš, Ticháček, Štochl – Kubík, Plekanec, Melka – Račuk, Filip, Hlava – Bílek, Pitule, Guman – Hajný, Šapovaliv, Š. Bláha.

Přerov: Kacetl – Černý, Král, Zbořil, Kubeš, Kučeřík, Krisl, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Hrabal, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Süss – Hajšman, Indrák, Ryšavý.


Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno