Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno dokončilo celkovou rekonstrukci části ulice Na Valmetce

Středa, 7. října 2020 07:20

Zkratku přes Vojtěšskou huť využívá mnoho řidičů. Na tlumičích jejich vozidel se vytlučený povrch vozovky, která má v budoucnosti nabýt na významu, notně podepsal. I proto město investovalo do rozsáhlé opravy a tankodrom vystřídal hladký asfalt.

Kladno dokončilo celkovou rekonstrukci části ulice Na Valmetce (Foto: KL)

Opravený úsek v délce zhruba jednoho kilometru začíná kousek od bývalé jedničky koněvské vrátnice a končí u přejezdu vlečky. Rekonstrukcí této komunikace se nyní zlepší doprava nejenom v průmyslových zónách, ale také ve městě samotném. Silnice slouží jako zkratka například pro řidiče jedoucí z Buštěhradu směr Kladno-Švermov a obráceně, výhledově by také měla nabýt na významu z hlediska nákladní dopravy, která do průmyslové zóny směřuje z dálnice a nově by mohla obytnou část města míjet přes Boroviny, kde v současnosti probíhá výstavba logistického centra obchodního řetězce Lidl.

Práce začaly 18. září a zahrnovaly lokální vyfrézování starého povrchu, vyplnění hlubokých děr i výškové úpravy dešťových vpustí a šachet pro kvalitnější odvodnění. Zhotovitel zároveň zpevnil podkladní vrstvy, provedl spojovací postřik asfaltovou emulzí, položil asfaltovou membránu a novou asfaltovou vrstvu. Zároveň provedl terénní úpravy krajnic a okolí.

Rekonstrukci hradí v celkové částce přes 9, 95 milionu korun s DPH město Kladno ze svého rozpočtu.   

Kladno dokončilo celkovou rekonstrukci části ulice Na Valmetce (Foto: KL)

Autor: (red)