Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně si řidiči stěžují na špatně zaparkovaná vozidla v ulici Ke Stadionu

Středa, 7. října 2020 07:30

Několikrát denně přijímá kladenská městská policie stížnosti řidičů i rezidentů na špatně zaparkovaná vozidla v ulici Ke Stadionu. Strážníci se na problémové parkování zaměří a přestupky budou řešit příkazem na místě, odtahem nebo technickým prostředkem k zabránění odjezdu vozidla.

V Kladně si řidiči stěžují na špatně zaparkovaná vozidla v ulici Ke Stadionu (Foto: MP Kladno)

„V této složité době je situace s parkováním v okolí nemocnice komplikovaná. K odběrům ke zjištění nemoci Covid dochází do areálu nemocnice velké množství lidí. Většina osob přijede svým autem, a to pak zaparkuje všude, kde se dá. Mnohdy ale porušují řidiči takto odstavených vozidel zákon. To se děje právě v ulici Ke Stadionu. Zaparkovaná vozidla v jízdním pruhu a v křižovatkách pak na této frekventované ulici vytváří překážku silničního provozu a značně komplikují dopravu,“ říká mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„Každý řidič musí již z autoškoly znát, kde podle zákona může a kde nesmí zastavit nebo stát. To se také týká i parkování vozidel v jízdních pruzích, v křižovatkách, na chodnících, vjezdech a podobně. Strážníci městské policie jsou oprávněni takové přestupky řešit příkazem na místě, odtahem nebo technickým prostředkem k zabránění odjezdu vozidla,“ dodala mluvčí Purkytová.

Autor: (red)