Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci vám zabezpečí jízdní kolo pomocí forenzního značení

Úterý, 6. října 2020 07:40

Městská policie Kladno připomíná zájemcům o forenzní identifikační značení jízdních kol, že poslední termín se blíží. 13. října od 12:00 do 15:00 hodin si mohou zájemci nechat označit svá jízdní kola a koloběžky na jejich služebně. Podmínkou je přivézt čisté a technicky způsobilé kolo, občanský průkaz a doklad o nabytí bicyklu.

Kladenští strážníci vám zabezpečí jízdní kolo pomocí forenzního značení (Foto: PČR)

Označení jízdních kol pomocí unikátní technologie mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA doplněného výstražnými prvky představuje ve spojení s rozsáhlou mezinárodní databází chráněných předmětů silný nástroj při ochraně a jednoznačné identifikaci majetku. Označené jízdní kolo je dále opatřeno varovnou samolepkou, majitel získá registrační průkaz.

Cílem projektu je dát jízdním kolům identitu, odradit potenciální pachatele, případně zvýšit pravděpodobnost jejich dopadení nebo zamezit prodeji odcizeného kola. Označit bicykl si tímto způsobem může nechat každý občan starší 15 let, který doloží svou totožnost a doklad o koupi kola. Přivezené jízdní kolo musí být čisté, suché a technicky způsobilé.

Autor: (red)