Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Ohlédnutí za Dnem architektury v Kladně

Úterý, 6. října 2020 07:30

Během prvního říjnového víkendu se v Kladně odehrál Den architektury. Cílem akce bylo vzbudit zájem veřejnosti o umění a architekturu a populární formou zpřístupnit běžnému návštěvníkovi informace i prožitek ze staveb kolem nás.

Ohlédnutí za Dnem architektury v Kladně (Foto: Archiv Anny Gamanové)

Do desátého ročníku tohoto celorepublikového festivalu se město zapojilo po roce 2016 letos podruhé.

Pestrý program zahájily v pátek rovnou dva pořady. Jako první proběhla debata o kladenském industriálním dědictví následovaná přednáškou o umění ve veřejném prostoru. V sobotu mohli návštěvníci zavítat na procházku po umění přímo v terénu, na vycházku do hutí Koněv, dále na přednášku ke vzniku muzea věžáků. Odpoledne diváci zhlédli v kině Sokol dobové záběry kladenských scenérií a večer uzavřela hlavní debata na téma veřejných prostor měst. V neděli program zakončila vycházka v 13. a 14. základní škole a úplně poslední akcí víkendu byla procházka po sídlišti Sítná. Návštěvnost příjemně překvapila zejména na huti Koněv a na sídlišti Sítná, kladenská veřejnost však projevila silný zájem o všechny akce. Celkově na ně přišlo mezi 250 až 300 návštěvníky, což je dobrým signálem pro konání dalšího ročníku.

Poděkování patří všem organizátorům a průvodcům, kterými byli Jan Červený, Alexandr Němec, Marek Bečka, Václav Kruliš, Jaroslav Minařík, Tomáš Steinberger, Dominika Kovandová, Anna Gamanová, Dan Mudra, Lukáš Rouha a v neposlední řadě Zdeněk Pospíšil.

Poděkování patří také klubu Auto Da Fé, Pod Vobrazem, muzeu věžáků, Kinu Sokol, městu Kladnu a portálu Kladno žije! Poděkování si zaslouží také ti, kdo ochotně zpřístupnili objekty 13. a 14. základní školy, domu kultury a FBMI.

Autor: (red)